Zdalny lekarz z dostawą do domu, czyli HoloLens w służbie zdrowia

Zdalny lekarz z dostawą do domu, czyli HoloLens w służbie zdrowia

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
10:20
03.10.2017
0 komentarzy
1187 wyświetleń

Już w momencie swojej premiery HoloLens wzbudzał wiele emocji, zaś niejedna firma w lot pojęła możliwości jakie oferował. Niestety, obecna generacja gogli nie rozprzestrzeniła się tak bardzo, jak można było się tego spodziewać – przyczyniła się do tego między innymi cena pojedynczego urządzenia, która dla mniejszych firm była zaporowa. Niemniej, z biegiem czasu pojawiać zaczęły się coraz to nowsze inicjatywy wykorzystujące HoloLens. Obecnie korzystają z niego głównie mechanicy, projektanci, armia i lekarze. W przypadku tych ostatnich zwykle gogle kojarzone są z podglądem dokładnego modelu anatomii podczas operacji, w Australii jednak firma Silver Chain Group wpadła na nowy pomysł – zdalnego lekarza.

Jak wiadomo, pomijając kilka większych skupisk ludności Australia jest krajem o dosyć niskim zagęszczeniu zaludnienia (41-krotnie niższym niż w Polsce), co powoduje wiele problemów, zwłaszcza dotyczących opieki medycznej. Mający kilka zgłoszeń lekarz wyjazdowy rezydujący w tamtejszych rejonach może w efekcie po prostu nie zdążyć na czas do wszystkich potrzebujących. Aby uniknąć tego typu kłopotów powstało zaprojektowane przez Saab Australia rozwiązanie o nazwie EMMR (Enhanced Medical Mixed Reality), czyli wyspecjalizowany interfejs HoloLens wyświetlający specjalnie przygotowane hologramy medyczne, umożliwiając jednocześnie przeprowadzenie wideokonferencji. Wyposażony w gogle z EMMR personel pielęgniarski Silver Chain Group ma dojeżdżać do pacjentów, by na miejscu konsultować się z lekarzem.

Wraz z wprowadzeniem do powszechnego użytku opisanego rozwiązania poziom opieki medycznej w Australii powinien znacząco się poprawić. Dodatkowo, zważywszy na mniejszą gażę personelu pielęgniarskiego (w stosunku do wykwalifikowanych lekarzy) zmniejszeniu powinny finalnie ulec koszty. Na chwilę obecną z usług tego typu skorzystać ma około 650 klientów, jednak ewentualny sukces przedsięwzięcia prawdopodobnie przyczyni się do jego ekspansji.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/silver-chain-group-unveils-hololens-powered-holographic-doctor-remote-specialist-consultations/

Polecamy również w kategorii HoloLens

Komentarze

Skomentuj

Autor