Menu kategorii
 • Zarządzanie IoT w chmurze Azure wchodzi na wyższy poziom dostępności

  Zarządzanie IoT w chmurze Azure wchodzi na wyższy poziom dostępności

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  18:21
  24.09.2018
  318 wyświetleń

  Azure IoT Central, pod koniec zeszłego roku zapowiedziane jako Microsoft IoT Central, jest pierwszym wysoce skalowalnym rozwiązaniem SaaS dedykowanym Internetowi Rzeczy. Posiada wbudowane wsparcie dla najlepszych praktyk IoT, wysoki poziom bezpieczeństwa, dostępność regionalną i globalną skalę chmury Microsoft Azure. Od grudnia usługa działała w fazie preview, a dziś na konferencji Ignite 2018 ogłoszona została jej ogólna dostępność. Ponadto już za niecały miesiąc startuje całkiem nowa usługa Azure Digital Twins.

  Microsoft już nie po raz pierwszy dowodzi, że AI i IoT to dziedziny mocno na siebie nachodzące i traktowane przez Azure z jednakowym priorytetem. Azure IoT Central prezentowany jest jako skalowalne rozwiązanie SaaS (Software-as-a-Service), które pozwala deweloperom i organizacjom zaopatrzyć się w rozwiązanie IoT w mniej niż minutę, skonfigurować je w kilka godzin i przejść z nim na etap produkcyjny tego samego dnia. Teraz platforma jest już ogólnodostępna, posiada cennik w modelu per-device i bezpłatną ofertę dla użytku na ograniczoną skalę na tak długo, jak to potrzebne. Umożliwia to przyjazny start niewielkim rozwiązaniom, nim te będą gotowe do wejścia na dużą skalę z globalną dostępnością w Azure.

  Oprócz tego firma z Redmond uruchamia nową platformę IoT o nazwie Azure Digital Twins. Wejdzie ona w fazę public preview 15 października. "Cyfrowe Bliźniaki" pozwolą użytkownikom tworzyć obszerne cyfrowe modele dowolnego środowiska fizycznego, wliczając w to ludzi, miejsca i rzeczy, a także tworzyć relacje i procesy, które między nimi zachodzą. Urządzenia IoT są tu powiązane z Azure IoT Hub, co pozwala modelowi pozostawać na bieżąco ze zmianami, zachodzącymi w prawdziwym świecie. Microsoft uważa, że dzięki temu można realizować wiele scenariuszy automatyzacji, takich jak choćby automatyczne dostosowywanie oświetlenia i zasłon w salach konferencyjnych na początku i po zakończeniu prezentacji. Użytkownicy mogą później zrewidować pozyskane przez Azure Digital Twins informacje, by przewidywać przyszłe stany cyfrowego modelu.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://azure.microsoft.com/en-us/services/iot-central/

  Polecamy również w kategorii Internet Rzeczy