Z produktów Microsoft do nauki zdalnej korzysta 150 milionów osób. Co nowego?

Z produktów Microsoft do nauki zdalnej korzysta 150 milionów osób. Co nowego?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/16/2020, 2:24 PM

Liczba odsłon: 2005

Przez ostatnie kilka miesięcy wielu uczniów i nauczycieli z całego świata po raz pierwszy zasmakowało zarówno uroków, jak i trudności związanych z nauką zdalną. Microsoft zdecydował się na małe podsumowanie tego okresu. Gigant zbiera feedback od edukatorów i pozostałych użytkowników, aby lepiej zrozumieć wyzwania, z którymi się zmagają. Wyłoniły się z tego ciekawe wnioski. Dodatkowo firma chwali się statystykami i nowymi funkcjami w Teams.

Microsoft poprosił grupę blisko 500 członków społeczności Microsoft Education, w tym nauczycieli i liderów instytucji z całego świata, aby podzielili się tym, czego nauczyli się, ucząc zdalnie. 61% z nich spodziewa się, że następny rok szkolny rozpocznie się w środowisku nauczania hybrydowego — w połączeniu nauki zdalnej i personalnej. 87% badanych spodziewa się, że będzie używać technologii częściej niż dotychczas, gdy wznowią się zajęcia w klasach.

Nowe formaty nauki zdalnej wymagają nowego myślenia, by tworzyć przekonujące, angażujące i inkluzywne treści. Aby zapewnić wysokie zaangażowanie uczniów w różne aktywności i utrzymać bezpieczne cyfrowe klasy, edukatorzy zwracają się do centralnego zbioru cyfrowych narzędzi do zdalnego nauczania. Faktycznie, ponad 150 milionów uczniów, wydziałów, liderów instytucji i nauczycieli aktywnie używa produktów Microsoft Education — z Teams for Education jako centrum — aby angażować uczniów w nauce zdalnej.
— Barbara Holzapfel, GM Education, Microsoft

Jako że centralnym punktem tych doświadczeń pozostaje Microsoft Teams, jego funkcjonalność uległa w ostatnich miesiącach sporej rozbudowie. Kolejne nowości napływają przez cały czas, a wczoraj gigant ogłosił:

  • Rozszerzenie widoku siatki Teams do 7x7, co oznacza 49 uczestników na jednym ekranie. Edukatorzy będą też mogli tworzyć specjalne pokoje do pracy w mniejszych grupach.

    Teams

  • Funkcja podniesienia ręki, by poprosić o uwagę, dotarła do Teams for Education. Nauczyciele mają też dostęp do raportów obecności i wglądów klasowych z inteligentnymi analizami danych o zaangażowaniu uczniów.
  • Nowe opcje spotkań w Teams, które uniemożliwiają wejście do spotkania bez akceptacji. Edukatorzy mogą skorzystać z opcji "poczekalni", aby zatwierdzać jedynie te osoby, które faktycznie powinny znaleźć się na lekcji.
  • Funkcje rozmycia tła i zastąpienia go gotową grafiką są już dostępne dla użytkowników edukacyjnych.

    Teams

Microsoft podzielił się także innymi statystykami. Flipgrid, darmowe narzędzie edukacyjne łączące uczniów i nauczycieli poprzez wideo, od marca przyciąga dziennie średnio 25 tysięcy nowych edukatorów ze 180 krajów. Czytnik immersyjny, wbudowany m.in. w Microsoft Word, Microsoft Edge, Teams, OneNote, Flipgrid i Minecraft: Education Edition, ma już ponad 23 miliony użytkowników.

Przypomnijmy jeszcze, że w naszym sklepie internetowym znajdziecie specjalną ofertę skierowaną właśnie do szkół. Jest to między innymi pakiet Office 365 oraz pakiet szkoleń przeznaczonych dla edukacji. Oczywiście edukacyjna oferta jest dużo szersza i można ją dostosować precyzyjnie pod określone wymagania. Można się z nią zapoznać w całości, zaglądając do naszego sklepu.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia