Menu kategorii
 • Wszystkie aplikacje w jednym miejscu

  Wszystkie aplikacje w jednym miejscu

   Adam Myszkowski
  Adam Myszkowski
  00:00
  16.12.2013
  5688 wyświetleń

  Jeśli ktoś wciąż nie może przyzwyczaić się do nowego wyglądu menu Start w Windows 8, spieszymy z alternatywnym podejściem do tematu dostępu do zainstalowanych programów. Jest to niejako przedłużenie poradnika Jesteś bogiem, gdyż sposób jest ten sam, tylko efekt nieco inny. Jak zatem zebrać skróty do wszystkich zainstalowanych programów w jednym miejscu? Zobaczmy.

  Tak naprawdę operacja jest bajecznie prosta. Otóż tworzymy w dowolnym miejscu nowy folder i nazywamy go Aplikacje.{4234D49B-0245-4DF3-B780-3893943456E1}. Po otwarciu go ujrzymy ikonki wszystkich programów, które goszczą na naszym komputerze. Co istotne – są tu wylistowane zarówno aplikacje klasyczne, jak i te dla ModernUI. Nie trzeba się zatem przedzierać przez kolejne ekrany menu Start, które czasem irytują osoby nie posiadające ekranów dotykowych.

  Folder aplikacji

  Niestety jest jedna wada tego rozwiązania. Aż prosi się o możliwość dodania takiego folderu jako nowego paska narzędziowego na pasku zadań. Z przykrością stwierdzamy, że nie jest to możliwe. A szkoda, gdyż byłby to jeszcze wygodniejszy sposób uruchamiania zainstalowanych aplikacji.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Cenne wskazówki