Najlepsze komunikatory dla Windows 8

Najlepsze komunikatory dla Windows 8

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 4/25/2015, 12:00 AM

Liczba odsłon: 7423

Wielu z nas poszukuje dziś aplikacji, za pomocą których w szybki i bezpłatny sposób połączy się ze znajomymi, niezależnie od tego, czy korzystają z komputera PC, tabletu czy smartfona. W Sklepie Windows znajduje się wiele komunikatorów o różnym zastosowaniu. Jak odnaleźć taki, który będzie spełniać nasze potrzeby? Rzućcie okiem na nasze zestawienie! Wzięliśmy pod lupę 10 najciekawszych komunikatorów dla Windows 8, które spełniają zróżnicowane funkcje - od obsługi wybranego komunikatora, poprzez portale społecznościowe i pocztę e-mail, kończąc na wszechstronnych aplikacjach, oferujących dostęp do wielu kont na wielu portalach jednocześnie.

Facebook

Większość z nas dobrze zna Facebooka i komunikuje się za pośrednictwem jego czatu w wersji przeglądarkowej lub mobilnej (Messenger). Facebook posiada także specjalną aplikację dla Windows 8.1, która nie wymaga uruchamiania przeglądarki internetowej do korzystania z serwisu. Zamiast w formie zakładki, Facebook możemy uruchomić jako samodzielną aplikację, widoczną na pasku zadań. Możemy także podzielić ekran na kilka części, w jednej z nich osadzając okno aplikacji. Powiadomienia o nowych wiadomościach i innych akcjach będą pojawiać się wewnątrz kafelka, przypiętego do ekranu Start.

Cena: darmowa

Wydawca: Facebook, Inc.

Rozmiar: 15,6 MB

Link: Sklep Windows


GG

Gadu-Gadu to najpopularniejszy polski komunikator, który zadebiutował w 2000 r. jako klasyczna aplikacja Windows. Z biegiem lat zostały wydane wersje na różne platformy - z GG skorzystamy w telefonie, na komputerze i w przeglądarce. GG dla Windows 8 jest nowoczesną aplikacją, której interfejs docenią użytkownicy ekranów dotykowych. Użytkownik otrzymuje dostęp do zsynchronizowanej listy kontaktów oraz archiwum rozmów. Połączenia za pomocą protokołu GG są szyfrowane, co gwarantuje bezpieczeństwo i poufność rozmów.

Cena: darmowa

Wydawca: GG Network S.A.

Rozmiar: 2 MB

Link: Sklep Windows


IM+ Instant Messenger

Jeśli szukacie komunikatora, który obsługuje większość najpopularniejszych protokoły, IM+ powinno być dobrym rozwiązaniem. Aplikacja obsługuje niemal wszystkie znane komunikatory, wliczając w to Facebook, Google Talk, AOL/AIM/iChat, Yahoo!, ICQ, Vkontakte, Mail.Ru Agent, Odnoklassniki, Yandex chat, Mamba.Ru, Mig33, SINA Weibo, Renren, Fetion, Gadu-Gadu, MeinVZ oraz Jabber. IM+ umożliwia wysyłanie wiadomości tekstowych i zdjęć, rozmowy konferencyjne, obsługę wielu kont jednocześnie, opisy oraz powiadomienia o nowych wiadomościach. Wersja Pro została pozbawiona reklam.

Cena: darmowa (wersja Pro - 15,99 zł)

Wydawca: SHAPE GmbH

Rozmiar: 3,1 MB

Link: Sklep Windows


IRC Messenger

IRC (Internet Relay Chat) to wciąż żywa usługa, oferująca zarówno pogawędki w grupach tematycznych na niezliczonych kanałach, jak i rozmowy prywatne. IRC Messenger wyróżnia się czytelnym i dość minimalistycznym interfejsem. Aplikacja posiada wsparcie dla znanych poleceń tekstowych i połączeń z wieloma serwerami oraz kanałami jednocześnie. IRC Messenger jest w pełni zgodny z protokołem RFC1459.

Cena: darmowa

Wydawca: TwinDrills

Rozmiar: 1,9 MB

Link: Sklep Windows


Poczta, Kalendarz i Kontakty

Rzućmy okiem na natywną propozycję od Microsoft. Poczta, Kalendarz i Kontakty to pakiet trzech aplikacji, które współdziałają ze sobą, pozwalając użytkownikowi sprawdzać najnowsze wiadomości e-mail, zarządzać harmonogramem i kontaktować się z innymi osobami. Poczta ułatwia utrzymywanie porządku w skrzynce dzięki podręcznym widokom wiadomości od ulubionych kontaktów, wiadomościom oflagowanym, folderów, biuletynów czy aktualności z portali społecznościowych. Kalendarz jest aplikacją zoptymalizowaną pod kątem programu Exchange. Ułatwia organizowanie spotkań i zarządzanie harmonogramem. Kontakty to z kolei narzędzie do organizowania kontaktów ze wszystkich sieci w jednym miejscu.

Cena: darmowa

Wydawca: Microsoft Corporation

Rozmiar: 7,2 MB

Link: Sklep Windows


Rozmownik

Rozmownik jest alternatywną aplikacją, opierającą się na protokole GG, udostępnioną w Sklepie Windows na długo przed premierą oficjalnego klienta. Komunikator oferuje system rozmów oparty na inteligentnych zakładkach, automatyczne dopasowanie do rozmiarów ekranu (także podczas jego podzielenia i obrócenia), obsługę linków, obrazów i emotikon oraz standardowe funkcje GG: importowanie, eksportowanie, grupowanie i zarządzanie kontaktami czy archiwum rozmów. Jak mówią twórcy, Rozmownik jest idealny na tablety lub laptopy.

Cena: darmowa

Wydawca: Raximus

Rozmiar: 0,9 MB

Link: Sklep Windows


Skype

Skype rozwijany jest już od ponad 11 lat i przez ten czas zyskał miliony wiernych użytkowników. Darmowe i nielimitowane rozmowy głosowe, wideo lub tekstowe ze wszystkimi użytkownikami Skype'a czy możliwość wykupienia tanich rozmów na telefony komórkowe i stacjonarne to funkcjonalności, które większości z nas są już dobrze znane. Skype dla Windows 8.1 możemy przyciągnąć do krawędzi ekranu, by w trakcie pracy z innymi aplikacjami jednocześnie pozostawać w kontakcie ze znajomymi. Rozmowy możemy odbierać także na ekranie blokady lub ekranie startowym.

Cena: darmowa

Wydawca: Skype

Rozmiar: 11,5 MB

Link: Sklep Windows


Tapatalk

Korzystacie z wielu forów internetowych i portali społecznościowych? Tapatalk oferuje dostęp do ponad 50 tysięcy miejsc - wszystko w oknie jednej aplikacji. Dzięki Tapatalk użytkownik może odkrywać nowe fora tematyczne a także pozostawać w kontakcie z ulubionymi portalami. Szybkie i łatwo dostępne funkcje pozwalają czytać i wysyłać posty, udostępniać zdjęcia oraz być na bieżąco z prywatnymi wiadomościami.

Cena: darmowa

Wydawca: Tapatalk Inc.

Rozmiar: 4,7 MB

Link: Sklep Windows


Twitter

Czy wiecie, że najpopularniejszy serwis mikroblogowy na świecie (i coraz bardziej popularny w Polsce) posiada oficjalną aplikację dla Windows 8.1? Twitter pozwala dodawać krótkie wpisy wraz ze zdjęciami i filmikami, a także obserwować dokonania innych. Aplikacja - jak mówią twórcy - "łączy w sobie funkcje i estetykę Twittera z szybką i płynną technologią Windows 8". Możliwości specjalne to m. in. obsługa wielu kont, funkcja "Listy", która pozwala zorganizować obserwowane konta według typu czy możliwość natywnej rejestracji.

Cena: darmowa

Wydawca: Twitter Inc.

Rozmiar: 3 MB

Link: Sklep Windows


Viber - Free Phone Calls & Text

Viber to wieloplatformowa aplikacja, która może śmiało zastąpić tradycyjny telefon. Połączenia głosowe w jakości HD, połączenia wideo (wsparcie dla PC), wiadomości tekstowe, przesyłanie zdjęć, nagrań wideo i naklejek dostępne są bezpłatnie - wystarczy połączenie z Internetem. W usłudze Viber zarejestrowało się ponad 460 milionów użytkowników na całym świecie. Lwia część z nich to posiadacze smartfonów - mobilna wersja komunikatora oferuje te same możliwości bezpłatnych połączeń, do których nawiązania wystarczy tylko Wi-Fi lub 3G. Użytkownik Windows 8.1 może przypiąć wybraną konwersację do ekranu Start, by mieć ją zawsze pod ręką i otrzymywać szybkie powiadomienia.

Cena: darmowa

Wydawca: VIBER MEDIA S.a r.l.

Rozmiar: 13,5 MB

Link: Sklep Windows