Menu kategorii
 • Współpraca w czasie rzeczywistym już możliwa w przeglądarkowym Microsoft Visio

  Współpraca w czasie rzeczywistym już możliwa w przeglądarkowym Microsoft Visio

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  17:19
  10.02.2020
  352 wyświetlenia

  Współpraca nad dokumentami w czasie rzeczywistym jest jedną z największych zalet Office 365. Zapewnia to wygodę zarówno dla dwóch lub więcej osób niezależnie od tego, gdzie się akurat znajdują i z jakiego typu urządzenia korzystają. Możliwości te zostały właśnie rozszerzone na aplikację Microsoft Visio w przeglądarce. Jest to konkretna odpowiedź Microsoftu na feedback użytkowników. Na czym dokładnie to polega?

  Wraz z wprowadzeniem współautorstwa Ty i Twoi współpracownicy z subskrypcjami Visio Plan 1 lub Visio Plan 2 możecie teraz współtworzyć i edytować diagramy równocześnie, używając Visio w przeglądarce. Zobacz edycje Twojego współautora, gdy one zachodzą, i bądź na bieżąco z ideami ewoluującymi na kanwach.

  Dodatkowo prosty wskaźnik obecności pozwala Ci zobaczyć, gdzie inni współautorzy pracują na kanwie, pozwalając Ci uniknąć konfliktów podczas edycji. Możesz też dodawać i odpowiadać na komentarze w sesji współpracy w czasie rzeczywistym. Nie masz subskrypcji Visio? Możesz nadal oglądać i odpowiadać na komentarze lub dodać komentarz na poziomie kształtu/strony.

  — Microsoft

  Nowość zaczęła już być udostępniana w przeglądarkowym Visio i można ją sprawdzić, odwiedzając stronę visio.office.com, by zacząć współpracować nad diagramami. Możemy zapraszać do sesji innych użytkowników, a także ustalać zezwolenia dotyczące wysyłania linka do dokumentu poprzez e-mail lub czat. Każdy z zezwoleniem na edycję i subskrypcją Visio Plan 1 lub Visio Plan 2 może współtworzyć plik, który mu udostępnisz.

  Visio

  Jak dodaje Microsoft, jest to tylko jeden z kroków mających na celu uczynienie z Visio lepszego narzędzia do współpracy. W kolejnych miesiącach gigant będzie dodawał więcej funkcji, które ulepszą to doświadczenie w przeglądarce.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/visio-blog/collaboration-just-got-easier-real-time-co-authoring-now/ba-p/1163632

  Polecamy również w kategorii Office 365