Współpraca nad szyfrowanymi dokumentami już ogólnodostępna w Microsoft 365

Współpraca nad szyfrowanymi dokumentami już ogólnodostępna w Microsoft 365

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:13
15.09.2021
1545 wyświetleń

Współtworzenie dokumentów w czasie rzeczywistym z innymi osobami z firmy lub zaproszonymi gośćmi jest jedną z czołowych funkcji pakietu Microsoft 365 (jak również Office 365). Nie zawsze jednak i nie we wszystkich wersjach aplikacji można było współpracować nad dokumentami z etykietami poufności. Po kilku miesiącach testów wsparcie dla tych działań zostało udostępnione wszystkim w wybranych planach Microsoft 365. Dowiedz się, na czym polega szyfrowanie dokumentów i w jakich aplikacjach możesz współtworzyć pliki z innymi osobami.

Ponieważ praca hybrydowa zostanie z nami na dłużej, organizacje coraz częściej szukają sposobów na ułatwienie bezproblemowej współpracy między grupami roboczymi i między organizacjami, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa i zgodności danych. Dzisiaj ogłaszamy unikalną funkcję Microsoft Information Protection w ramach Microsoft 365, która to umożliwia. Współtworzenie w zaszyfrowanych dokumentach Word, Excel i PowerPoint z etykietami wrażliwości jest teraz ogólnie dostępne dla Windows i Mac. Funkcjonalność była już wcześniej dostępna dla Office w sieci Web.
— Paras Kapadia, Principal Program Manager, Microsoft Office 365

Microsoft Information Protection (MIP) to inteligentne, zunifikowane i rozszerzalne rozwiązanie do ochrony danych w firmie. Dotyczy to usług chmurowych Microsoft 365, środowisk on-premise, zewnętrznych aplikacji SaaS i nie tylko. Składa się ono z zestawu możliwości do poznawania i ochrony danych, a także do zapobiegania utracie danych w aplikacjach (np. Word, Excel, PowerPoint, Outlook) i usługach (np. Teams, SharePoint, Exchange). Teraz pliki z etykietami wrażliwości MIP mogą być edytowane z innymi współautorami — w czasie rzeczywistym i ze wsparciem dla autozapisu.

Współtworzenie dokumentów Office w czasie rzeczywistym

Wymagania obejmują to, aby wszystkie klienty Office posiadały zaktualizowane możliwości obsługi nowych zmian w metadanych dotyczących etykiet poufności. Potrzebne będzie wdrożenie aktualizacji Office do wersji 2107 (lub nowszej) z Current Channel albo Monthly Enterprise Channel. Jeśli firma korzysta z Azure Information Protection do aplikowania etykiet w Word, Excel i PowerPoint na Windows, również je powinno się zaktualizować. Ponadto funkcjonalność należy włączyć na stronie ustawień Microsoft 365 Compliance Center (może to zrobić globalny administrator).

Funkcjonalność wymaga licencji Microsoft 365 E3/A3/G3/E5/A5/G5. Wsparcie dla urządzeń mobilnych zostanie dodane później.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/security-compliance-and-identity/co-authoring-on-microsoft-information-protection-encrypted/ba-p/2693718

Polecamy również w kategorii Microsoft 365