Menu kategorii
 • Widok prezentera w PowerPoint teraz także w Microsoft Teams

  Widok prezentera w PowerPoint teraz także w Microsoft Teams

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  17:19
  15.01.2021
  3471 wyświetlenie

  Widok prezentera (Presenter View) to popularna funkcja w PowerPoint, która zapewnia widok prezentacji wraz z notatkami na ekranie komputera, podczas gdy widownia ogląda jedynie przeznaczone dla niej slajdy. Od wczoraj widok ten jest dostępny również w Microsoft Teams jako publiczna wersja zapoznawcza.

  Widok prezentera oferuje trochę ekstra pomocy za kulisami, gdy transmitujemy prezentację na spotkaniu Teams. Gdy wybierzemy plik PowerPoint z zasobnika udostępniania Teams, widok prezentera otworzy się automatycznie. Zobaczymy na nim bieżący slajd, związane z nim notatki oraz pasek miniatur, który ułatwia nawigację między slajdami.

  Prezentacja w Teams

  Widok ten jest w pełni zakulisowy. Oznacza to, że jest prywatny i znajduje się pod kontrolą osoby prezentującej. Widownia zobaczy jedynie bieżący slajd (na pasku z miniaturami obrysowany na czerwono) albo slajd, który wybierze dany odbiorca (jeśli nie zablokowaliśmy nawigowania przez widownię). W przypadku, gdy w spotkaniu uczestniczy współprezenter, może on kliknąć przycisk "Przejmij kontrolę", a wtedy otworzy się u niego automatycznie widok prezentera, podczas gdy poprzednia osoba z tym widokiem przejdzie do normalnego widoku odbiorcy — bez notatek i paska miniatur.

  Funkcjonalność jest już dostępna w wersji public preview i aby jej używać, nasz administrator musi najpierw ustawić zasadę zarządzania, która włącza funkcje wersji zapoznawczej. Użytkownicy następnie wybierają indywidualnie, czy dołączyć do publicznej wersji zapoznawczej.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-public-preview/now-in-public-preview-powerpoint-presenter-view-in-teams/m-p/2062591

  Polecamy również w kategorii Teams