Menu kategorii
 • Webowy Office z usprawnioną pracą grupową

  Webowy Office z usprawnioną pracą grupową

   Łukasz Klimkiewicz
  Łukasz Klimkiewicz
  15:03
  08.05.2013
  2776 wyświetleń

  Webowe aplikacje pakietu biurowego Office coraz bardziej zmierzają w stronę prac grupowych. Microsoft dodał kolejne usprawnienie wspomagające wspólną pracę nad dokumentami i zapewnia, że będą kolejne zmiany na tym polu.

  Zespół odpowiedzialny za internetową i darmową wersję Office WebApps co kilka miesięcy dodaje do niej nowe funkcje, dzięki czemu pakiet coraz bardziej przypomina klasyczny Office 2013 lub Office 365. W lutym tego roku Office WebApps zostało wyposażone w panel narzędziowy do prostej edycji tekstu, możliwość dodawania obrazów bezpośrednio z Internetu oraz funkcje oznaczania elementów jako nieskończone i wymagające poprawek, tzw. 'TO DO'.

  Teraz Microsoft skupił się na usprawnieniu pracy grupowej nad tym samym dokumentem. Po aktualizacji zmiany naniesione na dokument, prezentacje czy arkusz kalkulacyjny będą widoczne w czasie rzeczywistym. Wcześniej, aby zobaczyć zmiany należało odświeżyć plik. Wprowadzamy widoczność zmian w czasie rzeczywistym. Autorzy będą od razu widzieli, co współpracownik robi z dokumentem, bez konieczności odświeżania. Zmiana jest dosyć subtelna, ale na pewno będzie miała duży wpływ na efektywność pracy.

  Nowość została pokazana na przykładzie prezentacji w PowerPoint WebApp. Microsoft zapewnia, że funkcja niedługo zostanie wprowadzona do pozostałych aplikacji webowych, a w przyszłości będą dodawane kolejne funkcje usprawniające pracę z wieloma osobami. Firma podaje też, że Office WebApps otrzyma wsparcie dla tabletów z Androidem przez przeglądarkę Google Chrome. Dzięki temu praca grupowa będzie możliwa między systemami Windows 8, Android i iOS.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: http://blogs.office.com/b/microsoft_office_365_blog/archive/2013/05/07/office-web-apps-more-office-more-collaborative-more-devices.aspx

  Polecamy również w kategorii Office