W Windows 10 będziemy zarządzać czcionkami poprzez Ustawienia

W Windows 10 będziemy zarządzać czcionkami poprzez Ustawienia

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:50
16.01.2018
0 komentarzy
1327 wyświetleń

Praktycznie od czasów Windows 8 trwają prace nad ujednoliceniem Panelu sterowania z Ustawieniami, co ostatnimi czasy w Windows 10 sprowadza się głównie do przenoszenia poszczególnych ustawień do tej drugiej aplikacji oraz wzbogacanie jej bardziej zaawansowanymi ustawieniami, jak choćby tymi związanymi z dźwiękiem. Ustawienia stają się też nowym miejscem, w którym będziemy zarządzać czcionkami.

Ustawienia czcionek w Windows 10 - pobieranie czcionek ze Sklepu Microsoft

Taką zmianę szykuje Microsoft użytkownikom Windows 10 w zbliżającej się aktualizacji Redstone 4. Obecnie czcionkami zarządzamy przez Panel sterowania > Czcionki, ale według ujawnionych dziś w sieci zrzutów ekranu funkcjonalność ta zostanie przeniesiona (lub być może tylko skopiowana) do aplikacji Ustawienia. W sekcji Ustawienia > Personalizacja pojawi się kolejna podstrona - Czcionki, z poziomu której będziemy mogli wyszukiwać, filtrować i przeglądać czcionki. Pojawi się też link do Sklepu Microsoft, z którego nowe czcionki można pobierać (jak widoczne jest to na grafice powyżej). Tymczasem nowa strona Ustawień wyglądać ma tak:

Nieco zastanawiający jest jednak fakt, że zrzuty ekranu pochodzą rzekomo z kompilacji 17074, a tak przynajmniej sugeruje ich znak wodny w prawym dolnym rogu ekranu. Sprawdziliśmy jednak, że w owej kompilacji takie ustawienie jeszcze nie występuje.

Nowa strona w Ustawieniach zadebiutuje prawdopodobnie w następnej lub którejś z następnych kompilacji Insider Preview, by w okolicach marca tego roku dotrzeć do użytkowników publicznego wydania Windows 10 Redstone 4.

Aktualizacja 25.01.2018:
Opisane powyżej nowości trafiły do Windows 10 w kompilacji 17083.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-is-adding-a-fonts-page-to-settings-in-the-next-version-of-windows

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor