Volkswagen buduje własną chmurę na platformie Azure

Volkswagen buduje własną chmurę na platformie Azure

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:57
28.09.2018
701 wyświetlenie

Volkswagen, jeden z największych producentów aut na świecie, wybrał Microsoft jako partnera w tworzeniu Volkswagen Automative Cloud, chmury, z którą łączyć się będą przyszłe "samochody połączone". Microsoft ma już w tej dziedzinie trochę doświadczeń, których nabrał, współpracując m.in. z Renault-Nissan i Tata Motors. A na czym będzie polegać współpraca z Volkswagenem?

Volkswagen jest jedną z wielu wiodących firm, które planują swoje wejście na rynek samochodów elektrycznych i technologii autonomicznej. Stojąc przed tym wyzwaniem, producent musi zastanowić się, jak zaplanować połączenie w owym "samochodzie połączonym", tj. w jaki sposób i z jakimi usługami będzie się on łączył. Volkswagen zwrócił się w tej sprawie do Microsoft.

Volkswagen Automotive Cloud zostanie zbudowana od podstaw w chmurze Microsoft Azure i na platformie IoT Edge. Chmura ta będzie wykorzystywać usługi chmurowe Microsoftu, takie jak Azure IoT, PowerBI i Skype, które pomogą w tworzeniu doświadczeń konsumenckich oraz rozwiązań z zakresu telematyki i produktywności.
- Microsoft

By pracować nad nowym projektem, Volkswagen powoła do życia nową placówkę w pobliżu siedziby Microsoft w Redmond. Microsoft będzie zapewniał bezpośrednie wsparcie dla Automotive Cloud, wliczając w to konsultacje inżynierów. Placówką będą zarządzać menadżerowie i liderzy techniczni z obu firm.

Volkswagen Automotive Cloud

Jak twierdzą specjaliści, Volkswagen wykonał ten ruch w odpowiednim czasie, ponieważ oprogramowanie i powiązane z nim usługi będą kluczowe dla producentów aut, którzy będą chcieli konkurować we współczesnym świecie. Volkswagen Automotive Cloud ma być integralną częścią tych wysiłków, a ważną rolę odegra w tym wszystkim Microsoft, który pomoże firmie w transformacji do modelu, obierającego oprogramowanie i usługi za priorytet. Microsoft zapowiada też, że, począwszy od 2020 r., Volkswagen będzie produkował rocznie 5 milionów auto, połączonych z chmurą Azure.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.microsoft.com/transform/volkswagen-and-microsoft-partner-to-give-drivers-a-connected-seamless-ride/

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure