Ułamek posiadaczy Windows Phone 8 dokonał aktualizacji systemu

Ułamek posiadaczy Windows Phone 8 dokonał aktualizacji systemu

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:29
25.04.2014
12 komentarze
2465 wyświetleń

Po upływie tygodnia od premiery Windows Phone 8.1 okazuje się, że niewielu użytkowników zdecydowało się na aktualizację. Pozycją lidera wciąż cieszy się szeroko dostępny WP 8.0. Co jest przyczyną takich wyników?

Z wersji 8.1 korzysta obecnie 3,1% użytkowników Windows Phone. Dane te zostały zebrane przez 3886 aplikacji, opartych na AdDuplex SDK v.2, a następnie skompilowane 17 kwietnia. Kim jest ten mały odsetek, który zaktualizował system? Z pewnością sporą jego część stanowią deweloperzy. Aktualizacja nosi bowiem przypis "Developers Preview". Nie powinien on być jednak mylący, gdyż pobrać i zainstalować ją może każdy. Pytanie, czy każdy jej potrzebuje? Wersja deweloperska dostępna jest jedynie w języku angielskim, a wiele jej funkcji nie posiada oficjalnego wsparcia poza granicami USA.

Edycje WP

Drugie miejsce przypada poprzedniej generacji - Windows Phone 7.x. Z systemu korzysta niemal 19% posiadaczy "mobilnych okienek" na świecie. System współpracuje głównie ze starszymi urządzeniami.

Kolejne zestawienie w raporcie przedstawia udział poszczególnych producentów sprzętu, partnerujących Windows Phone. Liderem jest już niemal tradycyjnie Nokia. Przygniatające udziały Finów (93,5%) zostawiają konkurencję daleko w tyle. To pokazuje, co zyskał Microsoft, wykupując dział Nokii, odpowiadający za serię Lumia. Już wkrótce udziały te zostaną przejęte przez Microsoft Mobile Oy.

Partnerzy WP

Wreszcie raport wykazał kilka nieznanych modeli Nokii, biorących udział w badaniu. Pojawiło się kilka urządzeń z serii RM-10xx, włączając w to 1010, 1020 i 1027. Niestety w tym miesiącu nie zostały ujawnione żadne nowe urządzenia od któregoś z partnerów Windows Phone.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/windows-phone-81-hits-31-saturation-rate-after-a-week

Polecamy również w kategorii Windows Phone

Komentarze

 • woonski 16:15 25.04.2014

  nie prawda, WP 8.1 dziala w jezyku Polskim! nie wprowadzajcie ludzi w błąd, ta aktualizacja jest jeszcze taką "betą", która nie trafia do wszystkich użytkowników, mało z nich wie co to program Preview for Developer. Oficjalne rozsyłanie aktualizacji wyznaczono na koniec maja.

 • ja 16:17 25.04.2014

  autor troche źle to napisał. to nie jest wersja finalna, zawiera błędy i nie jest dostępna dla każdego (dopiero po dołączenia do programu dla developerów) więc jak więcej osób miało by zaktualizować system?! w wakacje jak wyjdzie wersja finalna dla mas to wtedy można napisać takie wypociny...

 • Artur 16:35 25.04.2014

  Autor kompletnie nie ma pojęcia o czym pisze. Pozdrawiam

 • Krzysztof Sulikowski 16:37 25.04.2014

  Część funkcji nie działa w języku polskim. System nie jest finalną wersją i niejednokrotnie to podkreślamy. WP 8.1 jest dostępny w wersji dla deweloperów, co jednak nie znaczy, że przeciętny konsument nie może go pobrać.

 • Mytherios 17:07 25.04.2014

  Jesteście bandą ignorantów, która nie wie o czym piszecie. TO NIE JEST OFICJALNA WERSJA, A PREVIEW FOR DEVELOPSERS! Wersja dla każdego pojawi się około czerwca-lipca.

 • wokulski 17:09 25.04.2014

  Jeszcze tylu bzdur o WP nie przeczytałem w jednym newsie. Niektóre argumenty wyssane z palca, a wiekszosc to niestety bzdury po calości. System jest po polsku, "Część funkcji nie działa w języku polskim" - prosze wymienic które, mam zainstalowany WP 8.1 i sie jeszcze nie spotkałem z brakiem tłumaczenia. "co jednak nie znaczy, że przeciętny konsument nie może go pobrać" - może ale nie musi, co więcej nawet nie jest to wskazane oficjalnie. Tym bardziej brzmienie newsa wygląda tak jakby aktualizacja była dla wszystkich a użytkownicy nie pobierają bo to wielka klapa.

 • Krzysztof Sulikowski 17:18 25.04.2014

  "brzmienie newsa wygląda tak jakby" - jest to pańska (nad)interpretacja. "TO NIE JEST OFICJALNA WERSJA, A PREVIEW FOR DEVELOPSERS!" - i nigdzie nie napisaliśmy, jakoby było inaczej. "może ale nie musi, co więcej nawet nie jest to wskazane oficjalnie" - a czy gdziekolwiek napisaliśmy, że jest inaczej? ""Część funkcji nie działa w języku polskim" - prosze wymienic które, mam zainstalowany WP 8.1 i sie jeszcze nie spotkałem z brakiem tłumaczenia." - Cortana, która stanowi jeden z najważniejszych, o ile nie najważniejszy element WP 8.1.

 • ??:/ 17:26 25.04.2014

  Gdyby to była wersja oficjalna, to można oceniać, a tu nawet sterowników nikt jeszcze ni wydał... już widzę, jak przeciętny użytkownik potrafiłby ją wgrać ;]

 • Sebastian 21:38 25.04.2014

  Ten ułamek mały osób które dokonały aktualizacji, może być spowodowany (tylko tak hipotetycznie) tym, że obecnie aktualizacja jest dostępna tylko dla urządzeń odblokowanych developersko drogi autorze ?

 • wokulski 09:39 26.04.2014

  "i nigdzie nie napisaliśmy, jakoby było inaczej" - twój tekst "okazuje się, że niewielu użytkowników zdecydowało się na aktualizację". " Cortana, która stanowi jeden z najważniejszych, o ile nie najważniejszy element WP 8.1" - dalej nie uzyskałem odpowiedzi na swoje pytanie. Jesli robi się aktualizację z językiem polskim Cortana nie wysepuje w ogole w systemie, więc stwierdzenie że system jest w większosci po angielsku jest błędne, a Pan jest osobą która nie ma kompletnie zielonego pojęcia co pisze.

 • Krzysztof Sulikowski 13:48 26.04.2014

  Oczywiście, że Cortana nie występuje w języku polskim - pisaliśmy o tym już dawno temu. A że nie jest ona zewnętrzną aplikacją, a modułem trwale zaimplementowanym do systemu, ergo jako ważny element systemu (który można sobie pobrać, zmieniając lokalizację na USA, o czym już pisaliśmy) pozostaje w j. angielskim. Rzucanie inwektywami i nadinterpretacjami do niczego nie doprowadzi.

 • jaba 09:12 27.04.2014

  za dużo myślenia, myślałem że się samo zainstaluje

Skomentuj

Autor