Menu kategorii
 • Ułamek posiadaczy Windows Phone 8 dokonał aktualizacji systemu

  Ułamek posiadaczy Windows Phone 8 dokonał aktualizacji systemu

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  15:29
  25.04.2014
  3262 wyświetlenia

  Po upływie tygodnia od premiery Windows Phone 8.1 okazuje się, że niewielu użytkowników zdecydowało się na aktualizację. Pozycją lidera wciąż cieszy się szeroko dostępny WP 8.0. Co jest przyczyną takich wyników?

  Z wersji 8.1 korzysta obecnie 3,1% użytkowników Windows Phone. Dane te zostały zebrane przez 3886 aplikacji, opartych na AdDuplex SDK v.2, a następnie skompilowane 17 kwietnia. Kim jest ten mały odsetek, który zaktualizował system? Z pewnością sporą jego część stanowią deweloperzy. Aktualizacja nosi bowiem przypis "Developers Preview". Nie powinien on być jednak mylący, gdyż pobrać i zainstalować ją może każdy. Pytanie, czy każdy jej potrzebuje? Wersja deweloperska dostępna jest jedynie w języku angielskim, a wiele jej funkcji nie posiada oficjalnego wsparcia poza granicami USA.

  Edycje WP

  Drugie miejsce przypada poprzedniej generacji - Windows Phone 7.x. Z systemu korzysta niemal 19% posiadaczy "mobilnych okienek" na świecie. System współpracuje głównie ze starszymi urządzeniami.

  Kolejne zestawienie w raporcie przedstawia udział poszczególnych producentów sprzętu, partnerujących Windows Phone. Liderem jest już niemal tradycyjnie Nokia. Przygniatające udziały Finów (93,5%) zostawiają konkurencję daleko w tyle. To pokazuje, co zyskał Microsoft, wykupując dział Nokii, odpowiadający za serię Lumia. Już wkrótce udziały te zostaną przejęte przez Microsoft Mobile Oy.

  Partnerzy WP

  Wreszcie raport wykazał kilka nieznanych modeli Nokii, biorących udział w badaniu. Pojawiło się kilka urządzeń z serii RM-10xx, włączając w to 1010, 1020 i 1027. Niestety w tym miesiącu nie zostały ujawnione żadne nowe urządzenia od któregoś z partnerów Windows Phone.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: http://www.neowin.net/news/windows-phone-81-hits-31-saturation-rate-after-a-week

  Polecamy również w kategorii Windows Phone