Tryb wspólny teraz również w rozmowach 1:1 w Skype

Tryb wspólny teraz również w rozmowach 1:1 w Skype

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:27
28.07.2021
1516 wyświetleń

Tryb wspólny to jedna z licznych nowości, jakie debiutowały w zeszłym roku w Microsoft Teams i z których część przeszła do Skype'a. Zasada tego trybu jest prosta: zamiast osobnych okienek z podglądem obrazu z kamery uczestnicy umieszczani są w tej samej, wspólnej dla wszystkich scenerii. Daje to większe poczucie bycia razem, mimo że rozmówcy mogą znajdować się na przeciwległych krańcach świata.

W rzeczywistości nie ma jakichś stałych reguł co do minimalnej czy maksymalnej liczby osób w trybie wspólnym, by ten miał sens. W materiałach promocyjnych Microsoft prezentował często dużą salę wykładową, na której można umieścić naprawdę wielu wirtualnych uczestników, albo klasę szkolną, w której zmieszczą się wszyscy uczniowie na lekcjach online. Z drugiej strony są też bardziej kameralne sceny, jak na przykład stół w pokoju jadalnym czy biurko w biurze. A co z maksymalnie kameralnymi spotkaniami, jakimi są rozmowy 1 na 1?

Jak poinformował Luis Carrasco, szef produktu Skype, komunikator obsługuje już tryb wspólny w połączeniach jeden na jeden. Innymi słowy jeśli spotykamy się w cztery oczy na Skajpie, to będziemy mogli umieścić się w tej samej scenie. Na przykład na pokładzie samolotu, czyli najnowszej scenie dostępnej w trybie wspólnym w Skype!

"Together mode" to jedna z tych funkcjonalności, których potrzeba wyłoniła się dopiero podczas pandemii. Ludzie pozostający w społecznej izolacji potrzebowali poczucia bliskości innych osób, a tradycyjne spotkania z podglądem obrazu z kamer w osobnych prostokątach nie dają tak naturalnego wrażenia.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowscentral.com/skype-joins-microsoft-teams-implementing-together-mode-1-1-calls

Polecamy również w kategorii Skype