Test Windows Vista RC1 (build 5600)

Test Windows Vista RC1 (build 5600)

 Paweł Wujczyk
Paweł Wujczyk
00:00
10.09.2006
79 komentarzy
45181 wyświetlenie

Tak jak zapowiadaliśmy pojawiła się wersja systemu Windows Vista dopuszczona do publicznej oceny. Release Candidate 1, czyli kandydat do rozpowszechnienia podobnie jak poprzednik instaluje się około 25 minut. Czytelnicy, którzy zainstalowali poprzednią wersje 5536 narzekali na niezainstalowany do końca sprzęt. W moim przypadku środowisko pobrało sterowniki i zainstalowało wszystkie komponenty jakie posiadam. Nawet bluetooth podłączony pod USB został wykryty i działał poprawnie. W Windows Vista 5600 znajduje się o wiele więcej sterowników niż poprzednich wersjach. W porównaniu do bety 2 ilość nowych bibliotek jest liczona w tysiącach. Pamiętajmy również, że w przypadku, którym system nie posiada wymaganych sterowników na płycie, próbuje je pobrać z Internetu gdzie ich baza jest jeszcze większa. Jeżeli więc po zainstalowaniu systemu, nie posiadamy uruchomionych wszystkich urządzeń poczekajmy aż nastąpi pełna aktualizacja i system się zresetuje, w większości przypadków to pomaga.

Po zainstalowaniu systemu pojawia się ekran powitalny znany z poprzedniej odsłony, kolejne przeglądane elementy również wydają się identyczne do ostatniej edycji. W systemie od wersji 5536 zbyt wiele się nie zmieniło. Zauważam kilka nowych ikonek, drobne korekty w wyglądzie eksploratora. Nie ma jednak narzędzi czy modułów całkowicie przebudowanych. Release Candidate 1 wg mojego odczucia dłużej się uruchamia jednak szybciej pracuje. Co prawda nie miałem problemów z poprzednią odsłoną jednak tym razem system prędzej odpowiada na moje polecenia.

Jedną z drobnych zmian jest nowy układ jaki można włączyć w Windows Media Player'e. Aktualnie korzystając z jednego przycisku przekształcamy okno odtwarzacza w moduł wielkości głównego okna WinAmp'a, za pomocą, którego możemy przełączać się pomiędzy kolejnymi piosenkami.

Inną modyfikacją jest dodanie do miejsca Gry panelu, na którym wyświetlane są wymagania danej gry oraz ocena naszego komputera. Dzięki temu w szybki sposób będziemy mogli zweryfikować czy jednostka podoła wyświetlaniu obrazu. Co prawda można by się zastanawiać, po co nam taki wskaźnik jeżeli gra już jest zainstalowana na komputerze. Jednak ta informacja może nam pomóc w decyzji co do ustawień graficznych w programie. Chciałbym jednak zaznaczyć, że funkcja ta nie działa z grami nie przystosowanymi do niej. Więc jeżeli chcemy zainstalować starszą pozycję nie zobaczymy wymagań produktu.

Również pomoc została rozszerzona. Widać, że w Microsofcie cały czas, pomoc jest pisana i co wersję, jej zasoby zwiększają się.

Ze względu na małe zmiany w środowisku oraz coraz bliższej chwili premiery spójrzmy jak system radzi sobie z różnymi aplikacjami. Wybrałem kilka programów które znajdują się u mnie na komputerze i sprawdziłem czy nie powodują błędów w działaniu.

punktor Microsoft Office 2007

Cały pakiet działa bardzo dobrze nie zawiesza się nie powoduje błędów, co więcej w nowym systemie wszystkie aplikacje domyślnie uruchamiają się ze schematem kolorów Windows Vista. Kompozycja nie pasująca do Windows XP, tutaj wygląda bardzo efektownie.

punktorMicrosoft Office 2003

Środowisko działa poprawnie jednak po pracy z nowszą wersją pakietu, składniki 2003 wyglądają mizernie. Po krótkim obcowaniu z narzędziem wiemy, że to Microsoft Office 2007 powinien znajdować się na dysku i umilać nam pracę. Dodatkowo po zainstalowaniu aplikacji Microsoft Expression Web Designer, składnik Office 2003 FrontPage co jakiś czas pytając o wybór domyślnego edytora HTML'u wyświetlał błąd.

punktor Microsoft Expression Web Designer

Aplikacja tak jak wspomniałem wyżej spowodowała błędy we Front Page'u sama jednak działała bez zarzutu.

punktorWindows Live Messenger

Odnośnik umieszczony w Starcie nie przenosi nas tym razem w bezpośrednie miejsce skąd można pobrać aplikację, co jest bardzo irytujące. Jeżeli Microsoft umieszcza już link po to aby zainstalować program, to po kliknięciu w odsyłacz powinniśmy mieć prosty dostęp do niego. Aplikację więc zainstalowałem z dysku. Niestety nie mogłem połączyć się z serwerem i dopiero restart (który nie jest wymagany) pomógł. Aplikacja następnie nie pozwoliła wysyłać niektórych plików uznając je za niebezpieczne, ale sama zaproponowała instalację programu zabezpieczającego (Windows Live Safety Scanner), po czym nie było już żadnych kłopotów z komunikatorem.

punktorGadu-Gadu

Z tą aplikacją były duże problemy w poprzednich edycjach systemu. Wszyscy użytkownicy narzekali na brak kompatybilności. Jeżeli już program udało się zainstalować to nie działały niektóre przyciski jak lista służąca do zmiany statusu. Ponieważ nie przepadam za najnowszą wersja programu zainstalowałem odsłonę 6.0. Z aplikacją nie miałem wielkich problemów. Jedyna usterka z jaką się spotkałem to sytuacja, w której program automatycznie zmienia status po mojej nieaktywności a po powrocie do komputera nie ustawia mnie na 'dostępny' tylko pozostawia 'zaraz wracam'. Aby być pewnym poprawności aplikacji ściągnąłem Gadu-Gadu 7.1 jakże wielkie było moje zdziwienie kiedy instalator nie chciał nawet wystartować wyświetlając błąd.

punktorInternet Explorer 7.0+

Jak dobrze pamiętamy w poprzedniej wersji systemu, przeglądarka Microsoftu posiadała dwie strony startowe co bardzo irytowało. Tym razem programiści nie zrobili tego błędu. Aplikacja startuje z jedną stroną domyślną jaką jest www.live.com i działa dobrze.

punktorFirefox 1.5

Program jak zwykle stabilny i szybki. Niestety podczas jego użytkowania nie udało mi się zainstalować wtyczki Macromedii, co niestety oznaczało rezygnację ze wszystkich flash'owych elementów stron. Ponadto wygląd aplikacji nie pasuje do nowego środowiska, więc aby system wyglądał estetycznie należy pobrać z Internetu odpowiednią skórkę.

punktorMicrosoft Visual C# 2005 Express Edition

Co prawda nie instalowałem środowiska programistycznego w poprzednich wersjach systemu, jednak dużym zaskoczeniem była dla mnie bezbłędna praca w wersji Release Candidate 1. Oczywiście nie próbowałem jeszcze tworzyć, żadnych skomplikowanych projektów jednak najprostsze programy bez problemu się kompilowały oraz uruchamiały.

punktorAdobe Reader

Z programem nie miałem, żadnych problemów. Działała nawet opcja czytania tekstu na głos. Jedyne co można mu zarzucić to okno powitalne. W Windows XP ten moduł jest półprzezroczysty i ładnie, efektownie wygląda. Niestety tutaj przezroczystość nie działa i w tych miejscach ekran jest czarny. Oczywiście ten błąd nie przeszkadza w korzystaniu z aplikacji.

punktorWinRAR

Program zainstalował się poprawnie niestety jego działanie nie było już zbyt dobre. Mianowicie nie działała zupełnie funkcja pakowania i rozpakowywania dostępna z menu kontekstowego. Na szczęście po uruchomieniu programu w jego głównym oknie można wykonywać wszystkie czynności bez jakichkolwiek błędów.

punktorWinAmp

Aplikacja działała bezbłędnie, analogicznie do Firefox'a należy odnaleźć do niej odpowiednią skórkę aby pięknie wkomponowała się w system.

punktorFree Download Manager

Aplikacja działała również poprawnie.

punktoravast! Antivirus

Program się instaluje oraz po restarcie systemu wykonuje standardowe skanowanie dysków. Niestety zaraz po zakończeniu procedury sprawdzania woluminów na obecność szkodników po uruchomieniu systemu avast! włączając się powoduje wiele błędów. Po starcie natomiast nie działa zupełnie.

punktorZoneAlarm

Aplikacja zaraz po uruchomieniu instalatora generuje błąd po czym zamyka się. Po kilku próbach udało mi się wreszcie uruchomić instalator jednak generował on cały czas błędy i nie udało mi się ukończyć procesu wgrywania programu.

punktorNero Burning ROM

Podczas instalacji pojawiały się błędy i procesu nie udało się dokończyć.

punktorGry

Nie jestem zapalonym graczem, więc wielu tytułów nie posiadam. Aczkolwiek moje ulubione gry Quake3 oraz seria Unreal działały bez problemu. Co zaskakujące Unreal Tournament II nawet na dużych planszach działał płynnie. Co prawda użycie procesora sięgało 100% ale pograć się dało. O innych grach niestety nic nie wiem, zapraszam czytelników i użytkowników Windows Vista o wpisywanie gier kompatybilnych oraz nie działających z systemem.

Podsumowując zostałem miło zaskoczony współdziałaniem systemu z różnymi aplikacjami. W poprzednich odsłonach sprawa wyglądała o wiele gorzej. Większa część programów nie działała uniemożliwiając pracę na komputerze. Chciałbym również zaznaczyć, że żaden z tych programów (oprócz Office 2007 oraz Internet Explorer 7) nie został przystosowany do uruchomienia w środowisku Windows Vista. System sam dostosował się do wymagań programów. Na pewno cieszy możliwość uruchomienia gier co w poprzednich edycjach było niemożliwe. Dużym minusem jest natomiast niemożliwość zainstalowania narzędzia antywirusowego oraz zapory ogniowej. Pozostaje nam tylko czekać na wersje aplikacji przeznaczonych dla systemu Windows Vista.

Testowany program możesz pobrać z działu uaktualnienia.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Wersja 5600 (RC1)

Komentarze

 • ris 15:01 10.09.2006

  No i się nie ukazał :D

 • Daniel 15:21 10.09.2006

  A jednak z małym opuźnieniem, ale się ukazał :)

 • Ken 16:41 10.09.2006

  No tak sporo rzeczy nie działa, wymagania z kosmosu, wszystkim osobom chcącym mieć normalny system operacyjny gorąco polecam świat linuxa.

 • Skurka 17:52 10.09.2006

  Wymagania nie są złe, tylko że bez 1 gb ramu nie warto startować : ) A propo softu, u mnie Winrar 3.51 CE śmiga bez zarzutu, pakuję i rozpakowuję z menu kontekstowego, Firefox 1.5x ze swoim ubogim wyglądałem można zastąpić wersją 2.0x beta z trochę ładniejszą skórką, antywirus już pojawił się współgrający z Vista - Trend Micro Pc-cilin Internet Security 14 Zauważyłem, że co dzień pojawiają się także nowe wersję sterowników, dwa dni nie miałem dźwięku (Live 5.1), a wczoraj Windows sam ściągnął podstawowe ale działające sterowniki. Ten system, mimo ogromnych wymagań, pobiję XP i to bardzo ; )

 • Paweł Wujczyk 18:35 10.09.2006

  @Skurka: Trend Micro Pc-cilin Internet Security 14 dobrze działa w Viscie? sprawdzałes?

 • thomasg73 20:20 10.09.2006

  Sterowniki - napewno ma setki różnych sterowników do kart dźwiękowych w bibliotece a do creative sb audigy 2 zs nie ma :( muszę doinstalowywać z pliku i to jeszcze jakiś błąd wyskauje...ale chodzi dźwięk... MS i Creative będą musieli jeszcze nad tym popracować... A tak pozatym to mi się Vista bardzo podba i napewno ją kupię....

 • Vega 23:10 10.09.2006

  Gdzie mozna znalesc klucz do visty RC1 (build 5600) jak by co to piszcie Slawek85@o2.pl

 • GoFFeR 00:32 11.09.2006

  jest to wersja ANG czy PL ???

 • Paweł Wujczyk 00:35 11.09.2006

  Ta wersja jest ngielska, wersja polska o ile sie nie myle nie zostanie wypuszczona az do premiery

 • Huherko 08:44 11.09.2006

  Mi sie podoba napewno sobie kupie mam rc1 korzystając z niej mam problem z gg 7,5 i z avastem z żadnym innym programem nie miałem kłopotów

 • Chandler 14:46 11.09.2006

  Czy ktoś ma może kartę graficzną Radeon X1600 Pro, jesli tak to jaką ta karta dostaje punktację? Chciałbym kupić tą kartę ale chce mieć pewność że ta karta będzie napewno miała ocenę co najmniej 4 w Viscie. Niestety nie mogę kupić najnowszych kart bo organicza mnie port AGP, a sam komputer jest wystarczająco wydajny (P IV 3,20 Ghz, 2GB RAM, 320 GB SATA na samą Viste + 250 GB ATA + 120 GB ATA). Z gory dziękuje za pomoc!

 • Krzyho 21:17 11.09.2006

  -> Chandler - jest już GForce 7600GS na AGP - to chyba najlepsze rozwiązanie dla ciebie.

 • Kemot 21:22 11.09.2006

  Co do gg7,5 wystarczy że uruchomisz go ze zgodnością systemu Windows XP i zachaczysz coś tam z DPI (nie pamiętam dokładnie, ale napewno się domyślisz ;)) i jeżeli jeszcze coś nie tak to wyłąćz też tam kompozycje systemy Vista. U nie działa bez zarzutu!!!

 • krzy 21:32 11.09.2006

  chodza gry ??

 • Pablo Picotto 22:21 11.09.2006

  a jak mam pobrać Viste czy ktoś moze mi pomódz bo klikam na Wersja 5600 (RC1) pokazuje się Test Windows Vista RC1 (build 5600) Autor: Paweł Wujczyk Opublikowano: 10 września 200 itd klikam na klikam na Test Windows Vista RC1 (build 5600) i sie nie ściaga :( czy ktos moze mi pomódz ?? bardzo prosze :)

 • Wojtek 00:20 12.09.2006

  Witam, kto ma klucz do Visty Rc1 5600 niech pisze wk99@op.pl - dzięki

 • sa 02:27 12.09.2006

  Avast działa w wersji Aug 2006 4.7.881 Lecz nie zauważyłem aby sam aktualizował bazę wirusów codziennie. Office 2003 działa prawidłowo, Ati Catalist w wersji 2.0.2428.37816 stery te pod Rc1 ze strony ati.com.

 • krzysiek 12:34 12.09.2006

  chodza gry ?? 32 bitowe ?? np Medal of Honor ??

 • ODI 01:51 13.09.2006

  bez paniki wszystko będzie działać prawidłowo wystarczy dobrze skonfigurować system powodzenia w tym (ale on jest śliczny:):):):):):):))))))))

 • ODI 02:04 13.09.2006

  i nawet nfs carbon mi poszedł ale falnie

 • Paweł Wujczyk 02:06 13.09.2006

  @Pablo Picotto na głównej stronie jest taki banerek, a na nim napis: "Pobierz za darmo" po klikniecu w ten odnośnik zostaniesz przeniesiony do części serwisu dotyczącej Windows Vista i tam jest taki odnośnik »Pobierz Windows Vista RC1. Dalej juz chyba sobie poradzisz ;-)

 • Paweł Wujczyk 02:12 13.09.2006

  Hitomi na forum napisał jak zdobyć klucze do Windows Vista RC1 http://portal.centrumxp.pl/forums/thread/327037.aspx

 • olo 09:19 13.09.2006

  Vista 5384 - ja mam klopot ze sterami do PCIMCIA gc75 (Internet bezprzewodowy). Raz moge sie polaczyc, a raz nie - pomaga przeinstalowanie sterownika. Winrar nie dziala z menu kontekstowego, Awast aktualizuje sie automatycznie,gier nie probowalem.

 • Gotom 21:11 13.09.2006

  system u mnie dziala w 100% nie mam zadnych kłopotów. Sprzetu tez nie mam rewelacyjnego (Procek: P4 3GHz, 398MB DDR, GF4 MX 5200, HDD 80GB) i smiga rowno polecam wszystkim uzytkownikom ;)

 • Ziomal55 19:33 14.09.2006

  CZY TO JEST PO POLSKU????????????????? POMÓŻCIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Paweł Wujczyk 21:41 14.09.2006

  komentarz=> Paweł Wujczyk 11 września 2006, 0:35

 • ZBIK 13:52 15.09.2006

  wie ktos jak mozna aktywowac viste moze jakis program czy co mam go od wczoraj i bardzo mi sie podoba ale do konca aktywacji mam juz tylko 2 dni pomocy co zrobic bo niewiem help

 • Sioux 14:01 15.09.2006

  Wszystko mi działa tylko mam problem z GG jesli był by ktos tak miły i po pomógł jest jakies rozwiazanie ?????

 • Sioux 14:02 15.09.2006

  ZBIK- dajesz prawym na Pulpicie na COMPUTER potem masz na dole aktywacje online i po kłopocie

 • Sioux 14:27 15.09.2006

  Mam problem z zainstalowaniem Wirtualnego dysku na rc1 ma ktos z was cos takiego zainstalowane czy deamon działa bo alkohol nie za bardzo :PPP pozdrawiam tesciarzy:)

 • zbik 16:10 15.09.2006

  no tak ale mi sie niechce zaktywowac niewiem czemu

 • Zbik 16:12 15.09.2006

  słyszałem o takim programie jak Vista.Beta.5600.Activation moze to mi pomoze bo przez neta niemoge zaktywowac

 • Żbik 16:19 15.09.2006

  Też miałem problem z tymi kluczami. A teraz "Windows.Vista.Beta.5600.Activation.Patch" resetuje mi dni aktywacji do 14-stu, za każdym razem jak odpalam ... dowiedziałem sie stad moze ma ktos taki program ??? moze mi ktos go przesłac naemali arekz19@wp.pl

 • klore 23:22 15.09.2006

  Tu pobieracie Viste RC1_64bit szybko i solidnie : http://download.windowsvista.com/preview/rc1/en/x64/iso/vista_5600.16384.060829-2230_x64fre_client-lr1cxfre_en_dvd.iso A tu Bill daje wszystkim legalne klucze które i tak aktywujecie przez internet: http://www.laboratoire-microsoft.org/n/22215/ Pisze to do Was z Visty RC1 full legal !

 • rk86 03:00 16.09.2006

  NIE DZIAŁA mks_vir 2006 (nie włącza się monitor systemu i nie aktualizuje się), SubEdit-Player b.4043, bestplayer 1.0 też mi nie chcą odtwarzać... Możliwe, że jest problem z codec-packiem ACE Mega CoDecS Pack 6.03. W XP po zainstalowaniu tego packa w wersji Player działały mi wszystkie filmy na dowolnym odtwarzaczu, a tu nic. :/ GG 7.5 trzeba uruchamiac as an administrator - przy starcie się nie uruchomi, bo Windows Defender blokuje (??? nie wiem jeszcze o co z tym do końca chodzi ???). Większość programów trzeba instalować z opcją "Run this program as an administrator" (chociaż teoretycznie mam tylko jedno konto, które ma uprawnienia administratora, więc nie całkiem pojmuje, czemu się czepia). Generalnie wyglądem system naprawdę zachęca do używania go, AeroGlass wygląda ślicznie, wszystkie animacje okien, fajerwerki też ładne i nie zauważyłem, żeby mi się coś muliło mimo 512MB RAMu (aczkolwiek użycie pamięci mam cały czas koło 75%). Mam Vistę zainstalowaną dopiero jeden dzień, ale nie sądzę, żebym przesiadł się od razu na tę betę z XPeka, głównie ze względu na niekompatybilność niemałej ilości softu. Jednak beta swoje prawa ma, pooglądać, poznać trochę można, lecz nie nadaje się jeszcze do używania na codzień jako samodzielny system. Tym się tylko pobawię, a gdy ukończona Vista ujrzy światło dzienne, na pewno się przesiądę. Do tego czasu na pewno również producenci programów przygotują już dedykowane wersje, a i z żadnymi sterownikami nie będzie problemów. Czekamy! :) Będę pisał, co wynajdę, a teraz zwijam się spać... :] Pozdro dla wszystkich testerów.

 • Zbik 09:46 16.09.2006

  hehhe to znowu ja zrobiłem wkoncy aktywacje mam program vista beta 5600 actiwation i za kazdym razm jak włanczam kompa resetuje mi do 14 dni heheh co wy nato

 • Sioux 10:35 16.09.2006

  Do ottwarzania filmów w RC1 zainstalowalem player Kliper 0.6.2 -beta1 z kodekami smigaja , Power DVD 6 tez dziala wysmienicie skype , messenger bez problemów , zamiasta GG uzywam AQQ , teraz pomecze sie z tym GG (run administrator) zobaczymy , bardzo dobrze działa office 2007 beta , jestem zadowolony z systemu posiadam komp Celeron 1.7-512 ramu karta graficzna Geforce 4MX440 , twardy na system 15 GIGA (o aero moge zapomniec ale jest ok ) nie moge zainstalowac PCSUITE do noki 6630 jak by ktos cos wiedział prosze dac cynk Pozdrawiam wszystkich

 • Sioux 13:37 16.09.2006

  zainstalował ktos z was juz jakis virtualny dysk ??? no u mnie masakra

 • ODI 14:33 16.09.2006

  ta wersja jest po angielsku wersja polska bedzie na początku roku 2007

 • Sioux 16:39 16.09.2006

  Gadu Gadu dział przy właczeniu musminy dac Run as administrator , natomiast wirtualny dysk dziala mi bez problemu Deamon V3.20 podaje linka do deamona: http://www.daemon-tools.cc/dtcc/files/daemonmsi/daemon320/daemon.msi

 • dzizys 22:36 16.09.2006

  Ja mialem problem z aplikacjami typy Borland i Dev - programy w ogole nie chca kompilowac i wyskakuje jakis dziwaczny blad. Osobiscie radze zeby instalowac viste obok XP gdyz w razie czego ( jakby cos nie chodzilo, pojawily sie konflikty sprzetowe ) mozna szybko przejsc na wyprobowany system :D Co do sprzetowych problemow to nie moglem zainstalowac sterownikow do mojej karty sieciowej...caly czas w device manager pokazywalo sie: unknown device i nie wiedziec czemu nie moglem tego usunac ani nawet zaktualizowac sterownika - kiedy w koncu sie udalo to unknown device dalej jest dalej na swoim miejscu :D Ogolnie wszystko dziala z tym ze troche mnie to dziwi... Dosyc zastanawiajace jest dla mnie to ze jakos tak szybko mi zzera wolne miejsce na dysku...doslownie w ciagu godziny wartosc wskazywana w my computer potrafi sie zmienic nawet o 100 mega! Uprzedzam ze w tym czasie nic nie sciagam i nie wykonuje zadnego kopiowania etc... najdziwniejsze jest to ze pozniej wszystko wraca do normy - uzywam aero glass wiec moze to o to chodzi - swoja droga to i tak dziwne. Mieliscie takie wrazenia, doswiadczenia jak opisalem?

 • na_maxa 23:24 16.09.2006

  wlasnie go ssam,mam lacze 256 takze za dwa dni go montuje,zobaczymy co to warte,a kloczyk do visty od bila dostalem,TAKIE TO PROSTE:):P,montuje razem z xp przeciez test to test, P4 preskot 2,4ghz 1mb l2 gigabait radeon 9000 512 mb hdd 80 gb ciekawi mnie ten rc 1 pozdro :))

 • Sioux 00:25 17.09.2006

  Witam na maxa ponownie z deka po browarku ale spox ... własnie zainstalowalem sterowniki do karty G4MX400 ..78.01 dzialaja bez problemowo do tego ALL Player 2.1 i wszystko chula kodeki , klitle mega , wszystko uruchamiam z run as administrator ...polecam wszystkim ta alterantywe raczej zdaje egzamin , z gier Grand Prix 4 ( kubica:)) i counter-strike (steam ) dziala super , return to castle wolfenstein tez , , pozdrawiam wszystkich 3majta bsie jak cos piszcie co nowego do jutra...

 • Sioux 00:27 17.09.2006

  apropo ...miec 2 systemy XP i RC1 to wole miec jeden wieksze podniecenie z bledu Pozdro all:PPP

 • Sioux 00:30 17.09.2006

  Asta la Vista (5660) Baby....:P

 • Sioux 00:30 17.09.2006

  re...5600

 • Jobo 16:56 17.09.2006

  A co z Nero ver.7.0.1.2 itp. w RC1 Vista nie instaluje się, może ktoś ma pomysł.

 • luki 21:38 17.09.2006

  Uzytkownicy visty, powiedzcie, moza sie legalnie zarejestrowac na stronie Microsoftu i uzywac systemu przez 180 dni i potem albo kupuje albo wywalam, tak ? Czy jest jakies skuteczne obejscie rejestracji nie chce mi sie po prostu tego robic, cos pewnego... Dajcie znac

 • Hmmm 22:11 17.09.2006

  ZBIK też masz się czym chwaic? Kto chce ten trik? Mogę dać za free, nic prostrzego...

 • Daniel z Lichfield(UK) 23:59 17.09.2006

  Wlasnie ssam.Jak zainstalowac Viste obok XP??Zrobic nową partycje??Jakie gry testowaliscie na Viscie??Jak obejsc rejestracje, wolalbym nierobic reinstalki co 180 dni...Jak cos macie to walcie----dan6680@hotmail.co.uk. Dzieki i milej zabawy z nową Vistą!!

 • Pol 00:34 18.09.2006

  klikam na link do pobrania visty i pisze mi że pobierze ale tylko 1.7 gb a z tego co wiem vista zajmuje około 2,7gb co mam zrobić pomużcie prosze

 • spoko...ja jeszcze zasysam i pokazuje mi Ukonczono:129%....a bylo ponad 200%.Czym ssiesz??

 • danieluk 01:09 18.09.2006

  Chyba zassam jeszcze ver x64...moze sie przyda??

 • Pol 01:20 18.09.2006

  zwykłą mozilla

 • Sioux 11:52 18.09.2006

  Daniel z Lichfield(UK) zrób nowa partycje i z bota pocisnij na nia minimum 10 Giga musi byc...gry chodza spokojnie

 • Sioux 11:58 18.09.2006

  Do szybszego uruchamiania sie , polecam wpisac w START SERCH msconfig i wyłaczyc programy w STARTUP , ładnie w tedy chodzi jesli nie chcemy czekac na uruchomienie sie zbednych programów posiadam 512 MB ram przy starcie nie wybiego powyzej 190 MB a tak mniej wiecej robilo sie 360 MB , pozdrawiam

 • Pol 16:18 18.09.2006

  własnie zasysam mam już ok 600 mb już niedługo będe go miec moja konfiguracja kompa 768mb ram ddr 1.5gh procesor 80gb dysk karta graficzna leiej nie mówić geforce mx400 64mb fakt przydała by sie lepsza ale z tej jestem zadowolony

 • Bodziu 19:25 18.09.2006

  Mam takie pytanko: Czy instalujecie/instalowaliście Vistę bez usuwania XP? Microsoft mówi że nie ma innej możliwościm, chciałbym się dowiedzieć jak to zrobić jeśli się da :) Proszę piszcie gg#: 5602764

 • danieluk 21:40 18.09.2006

  bylem na stronce MS i znalazlem tam info ze mozna dokonac aktualizacji z XP na V.Problem w tym ze nie piszą czy mozna aktualizowac z polskiej ver czy wymagana jest do tego angielska.Dzisiaj sprawdze. Mam zamiar zainstalowac RC1.Wczesniej mialem gołą instalke 5456 i jak na mojego grata(c700 384RAM Gf2MX400[zmieniona kilka dni temu na ASUS M6200] HDD40 GB)dzialał w miare sprawnie. Jesli macie jakies sugestie co do konfigu po instalacji VISTY piszcie na dan6680@hotmail.co.uk lub na GG--6436301.DzIEKI!!

 • Peczek 00:37 19.09.2006

  Witam. Ja tez go dopiero ssam. Mam 2mega neo i zostalo ponad 1:30h. Bede musial uporzadkowac dysk i zrobic nowa partycje. Bedzie problem bo mam 40GB hehe ale da rade. Procka 1GHz 1GB RAMu GeForca 6600GT. Trzeba bedzie przetestowac system i zobaczyc co i jak:P hehe XP zostawie bo nie planuje dluższego uzytkowania tego systemu.Pozdro all

 • Ntadeusz 16:07 19.09.2006

  Jeżeli chodzi o antywirusa, to AVG, zarówno w wersji bezpłatnej, jak i płatnej działa bardzo dobrze. Firewall nie jest potrzebny, bo ten wbudowany w Vistę RC1 zupełnie wstarcza i niczego niepotrzebnego nie przepuszcza, wspomagany dodatkowo wbudowanym Windows Defenderem.

 • siwy 16:23 19.09.2006

  Testuje RC5600 32 bit prawie dwa tygodnie. Konfig: Athlon 2000+ (1200MHz) 512 MB i 80 GB dysk karta GF MX 400. Praca - bardzo stabilna. Zdziwiony jestem że nie jeszcze się nie wysypał. Komp nie był restartowany od czasu uruchomienia (2 tyg). Wymagania: Do podstawowych funkcji Vsty nie trzeba mieć super sprzętu (pod warunkiem nie używania AERO). Co do nowych aplikacji. Zejbiśc.... podoba mi się speach recognation do sterowania głosem. Niestety ta aplikacja juz mocno zmula system. Co do kompatybilności aplikacji. Office 2003 - bez problemu Avast 4,7 - nie aktualizuje bazy i chodzi kiepsko. Skype - bez problemu Azureus - bez problemu Winrar - brak możliwosci wyboru funkcji z menu kontekstowego Winamp - bez problemu WINCMD - obsługa bez problemu ale ikony niewidoczne TLEN - bez problemu Kaspersky Antywirus 6.0 - nie do zainstalowania - brak kompatybilności Zone alarm - wykłada się przy instalacji Spybot search&destroy 1.3 problem kompatybilności Problem pojawił się w momencie aktywacji systemu. Dla wszystkich zainteresowanych aktywacją: Pomimo tego że nie możecie aktywować systemu Online ze względu na przekroczony limit bodaj 100 tys użytkowników jest rozwiązanie. Mianowice rejestracja telefoniczna. Dostajecie kod od pracownika Microsoftu. Kodu tego można używać wielokrotnie leczy tylko do konretnej konfiguracji sprzętu(kodu żądania) Co do kluczy jest ich mnóstwo w necie. Ogolne wrażenie pozytywne. Podczas dlugotrwałego pobierania Azureusem w XP był problem żeby komp wyczyścił cache oraz zwolnił zajmowaną pamięć. W przypadku Visty dzieje się to natychmiast. Praca w sieci ze stanowiskami 2000 i xp bezproblemowa. Obsługa dziwnych sterowników dla kart muzycznych, graficznych urządzeń peryferyjnych zajebista. Co do przewidywanych cen to wyjdzie jak zwykle czyli pirat pirata piratem pogania. Praktycznie wyłącznie wersja Ulitmate spełnia wszystkie zadania ktore stawia sobie normalny użytkowniik. Ja ze swojej strony nie mógł bym zaakceptować obostrzeń w chyba żadnej z innych wersji. Pozdrawiam

 • dawoz 19:25 19.09.2006

  sa stery do neo ? konkretnie do speedtouch 330? bo mi modem wykrywa ale sobie z nim nie radzi

 • Felek 20:16 19.09.2006

  Ta Vista to jest czad nie? Mam nakładkę na system właśnie Visty i mówię efekty są odjazdowe

 • Sioux 20:41 19.09.2006

  Jestem zadowolony w tym momencie stwierdzam ze RC1 bardziej mi lezy niz XP ...

 • danieluk 20:53 19.09.2006

  Wlasnie zainstalowalem i zaczynam sie bawic.Raczej bede sie koncentrowal na gierkach i jeszcze bardzien na tych starszych.Macie jakies porady co do konfigu RC1??Wydaje mi sie ze bardziej zamula niz wadliwa versja 5456 ktorą mialem zainstalowaną jakis czas temu.Pozdrawiam i z gory dzieki.

 • danieluk 20:59 19.09.2006

  UPDATE....Zamula bo mam starego zloma:C700, 384MB RAM, 40GB HDD, GF 6200(ASUS M6200).Nawet procka niemoge podkrecic bo mi zaczyna wtedy karta WiFi wariowac.

 • siwy 22:17 19.09.2006

  Skoro widzi modem i poprawnie go instaluje to co to znaczy że sobie z nim nie radzi. Może aplikacji tpsa nie radzi sobie z vistą. Jeśli tak to radze skonfigurować modem tepsy jak zwykły modem. Wpisujesz tylko login: costam@neostrada.pl o hasło i smigasz ustawiając domyślne połączenie z internetem przez modem speedtouch. Nie robiłem tego na Viście ale skoro modem jest instalowany to może to pomoże. Pozdrawiam

 • danieluk 23:21 19.09.2006

  co do wypowiedzi siwego-ja dokonalem dzisiaj aktywacji z keyem od MS uzyskanym wczoraj i problemu nie mialem.

 • danieluk 01:03 20.09.2006

  Niewiem jak u was ale u mnie GG dziala na RC1 gdy odpalam jako administrator.Mam ver 7.5.0[build 1502]

 • Sioux 10:19 20.09.2006

  Wyłączamy User Account Control (UAC) Moduł ograniczający możliwości instalacji i uruchomienia niektórych aplikacji Przechodzimy do: Start -> Run -> wpisujemy secpol.msc -> Security Settings -> Local Policies -> Secuirty Options Na każdym z modułów: User Account Control: Behaviour of the elevation prompt for administrator in Admin Approval Mode User Account Control: Behaviour of the elevation prompt for standard users Klikamy prawym przyciskiem myszy i wybieramy Properties Zaznaczamy Prompt for credentials

 • Sioux 10:20 20.09.2006

  Wyłączamy ograniczenie przepustowości łącza Przechodzimy do Group Policy Obejct Editor: Start -> Run -> wpisujemy gpedit.msc ->Local Computer Policy -> Computer Configuration -> Administrative Templates -> Network -> QoS Packet Schedule -> klikamy prawym przyciskiem myszy na Limit reservable bandwidth -> Properties -> zaznaczamy Disabled

 • Sioux 10:21 20.09.2006

  Włączamy czyszczenie pliku wymiany przy każdym wyłączaniu systemu Włączenie tego modułu spowolni wyłączanie systemu, ale przyspieszy działanie systemu po kolejnym uruchomieniu Przechodzimy do: Start -> Run -> wpisujemy secpol.msc -> Security Settings -> Local Policies -> Secuirty Options Na module: Shutdown: Clear virtual memory pagefile Klikamy prawym przyciskiem myszy i wybieramy Properties Zaznaczamy Enabled

 • marcel 11:19 22.05.2007

  witam mam problem nie moge xpeka polaczyc z vista czy ktos moze mi pomoc???

 • nianiak wastra 14:28 22.06.2007

  super ale mam problem z kodem

 • Adrian 13:35 01.01.2008

  cześć marcel wystarczy pogrzebać w (mój komputer)

 • aneta 14:25 24.01.2008

  vista jest do dupy...;/ sciagnelam gg i jak instaluje mam jakis blad ;/ w dupie z taka vista;/

 • przemogr 00:23 03.02.2008

  wirtualny dysk na viste jaki /?? pozdro

 • ryszard 12:48 20.03.2008

  Gorąco odradzam ten system- mimo że posiadam 1 GB ramu to i tak chodzi to o wiele gorzej niż XP u kolegi który ma 256 ramu. Odradzam wszystkim!!!

Skomentuj

Autor