Surface Laptop SE - przystępny cenowo laptop dla edukacji zapowiedziany!

Surface Laptop SE - przystępny cenowo laptop dla edukacji zapowiedziany!

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:20
09.11.2021
2079 wyświetleń

Ostatnie plotki się potwierdziły — na dzisiejszym evencie edukacyjnym Microsoft oficjalnie zapowiedział Windows 11 SE, nowy system operacyjny oparty na chmurze, a także Surface Laptop SE, przystępnego cenowo laptopa z tym systemem. Oba produkty są kierowane i zoptymalizowane na rynek edukacyjny.

Surface Laptop SE to najbardziej przystępny cenowo komputer marki Surface, którego cenę ustalono na 249,99 USD (ok. 990 zł). Należy on do pierwszej generacji urządzeń z preinstalowanym Windows 11 SE na pokładzie. Laptopa wyposażono w 11,6-calowy ekran, przednią kamerę 720p HD, procesor Intel Celeron, głośniki stereo i baterię zapewniającą do 16 godzin pracy urządzenia. Cechuje go też wyższa naprawialność w porównaniu do innych modeli, co ma duże znaczenie dla szkolnych serwisantów i administratorów. Komponenty, takie jak ekran, bateria, klawiatura i płyta główna, mogą być spokojnie reperowane na miejscu przy użyciu powszechnie dostępnych narzędzi.

Podobnie jak Windows 11 SE, tak nowy wariant Laptopa pozwala zredukować stopień skomplikowania IT i daje się wdrażać zgodnie z podejściem zero-touch poprzez narzędzie Windows Autopilot, a także zapewnia kontrolę aż do poziomu firmware'u za jednym kliknięciem. Praktycznie każda warstwa jest chroniona i utrzymywana przez Microsoft, począwszy od UEFI (udostępnianego w Open Source), poprzez OS, kończąc na chmurze. Urządzenie było projektowane z myślą o nauce hybrydowej oraz pracy zarówno online, jak i offline.

Surface Laptop SE dołącza do Surface Go 3 i Surface Laptop Go, które można już spotkać w niejednej klasie. Urządzenie nie ma jeszcze swojej polskiej strony i właściwie nie wiadomo, czy trafi u nas do sprzedaży.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/surface/business/surface-laptop-se

Polecamy również w kategorii Surface Laptop