Surface Duo w końcu z Androidem 11

Surface Duo w końcu z Androidem 11

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
13:56
27.01.2022
1418 wyświetleń

Surface Duo pierwszej generacji nareszcie otrzymuje aktualizację systemu Android do wersji 11. To trzeci termin aktualizacji, o którym słyszą użytkownicy. Miejmy nadzieję, że ostatni.

Microsoft zobowiązał się do przynajmniej 3-letniego wsparcia pierwszej generacji Surface Duo. Pierwszy termin aktualizacji do Androida 11 planowano na lato 2021 roku. Drugim terminem był grudzień 2021 roku. Ostatecznie Microsoft nie zdążył w z aktualizacją do końca ubiegłego roku, częściowo zrzucając na Google, któremu nie spieszyło się z weryfikacją i certyfikacją finalnej kompilacji.

Aktualizacja oznaczona jest numerem 2021.1027.156 i waży 2,4 GB. Pełną listę zmian udostępnia strona wsparcia technicznego Microsoftu. Aktualizacji póki co nie otrzymają posiadacze urządzeń kupionych u operatorów komórkowych.

Użytkownicy Surface Duo muszą wiedzieć, że urządzenie otrzyma jeszcze przynajmniej jedną poważną aktualizację. Chodzi o Androida 12L, czyli wersję dostosowaną do znacznie wygodniejszej obsługi składanych urządzeń mobilnych.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-surface-duo-is-getting-android-11-update-and-could-go-to-android-12l-next/

Polecamy również w kategorii Surface Duo