Koniec aktualizacji systemu i zabezpieczeń dla Surface Duo

Koniec aktualizacji systemu i zabezpieczeń dla Surface Duo

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 9/11/2023, 6:30 PM

Liczba odsłon: 334

Wydany przed 3 laty Microsoft Surface Duo pierwszej generacji (dawniej jako "Surface Phone") utracił wczoraj wsparcie Microsoftu. Zgodnie z zasadami cyklu życia urządzeń Surface z Androidem mają one zagwarantowane co najmniej 3 lata aktualizacji systemu i zabezpieczeń. Microsoft nie zdecydował się przedłużyć wsparcia ponad ten okres.

Surface Duo to pierwszy smartfon Microsoftu z Androidem, a także pierwsze tego urządzenie na rynku. Ma ono dwa niezależne ekrany i specjalną wersję systemu, który je obsługuje. Powstały także specjalne wersje oprogramowania, które mogą wyświetlać różną zawartość na obu ekranach. Surface Duo debiutował 10 września 2020 roku i dokładnie tego samego dnia, 3 lata później utracił wsparcie producenta.

Koniec aktualizacji systemu i zabezpieczeń dla Surface Duo

Microsoft wyjaśnia, że zasady cyklu życia dla urządzeń Surface z Androidem obejmują aktualizacje wersji Androida i aktualizacje zabezpieczeń dla Surface Duo. Cykl życia rozpoczyna się wraz z wydaniem urządzenia i kończy się wraz z zaprzestaniem aktualizacji. W przypadkach, gdy wsparcie jest oferowane przez ponad 3 lata, data zakończenia cyklu życia zostanie podana 18 miesięcy przed ostatnią zaplanowaną aktualizacją.

Dla Surface Duo z Androidem 10 wsparcie skończyło się wczoraj, ale jest jeszcze jego następca. Surface Duo 2, wydany 21 października 2021 roku, będzie wspierany do tego samego dnia w 2024 roku. Póki co nie zapowiada się, aby Microsoft miał wypuścić 3. generację, choć kto wie — jesienny event sprzętowy Surface odbędzie się 21 września i możliwe, że gigant przygotował jakieś niespodzianki.

Źródło: https://learn.microsoft.com/pl-pl/surface-duo/surface-lifecycle-android-devices

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia