Android 13 już na Surface Duo

Android 13 już na Surface Duo

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/22/2023, 5:16 PM

Liczba odsłon: 685

Wsparcie dla Surface Duo świadczone przez Microsoft, delikatnie mówiąc, pozostawia trochę do życzenia. Nadzieje na upgrade z Androida 12 do Androida 13 były niewielkie. To jednak udało się osiągnąć nieoficjalnym torem. Aktualizację systemu można uzyskać, pobierając ROM stworzony przez jednego z byłych inżynierów Microsoftu.

Nieoficjalny projekt pozwala użytkownikom Surface Duo doświadczyć w pełnej krasie Androida 13 na wzór tego ze smartfonów Pixel. Twórca dołożył też obsługę różnych postaw urządzenia (różne sposoby złożenia dwóch ekranów), dzięki czemu system dostosowuje się do jednego ekranu, dwóch ekranów obok siebie, namiotu i innych.

Android 13 już na Surface Duo

W końcu tu jest. Android 13 Pixel Experience dla Surface Duo. Zajęło to dłużej, niż się spodziewałem, ale w końcu mogę powiedzieć, że da się tego używać. Większość pracy stanowiło ustawienie Androida, aby reagował na różne postawy Duo — pisze Thai Nguyen, inżynier oprogramowania i były pracownik Microsoftu.

Projekt jest dostępny tylko na Surface Duo pierwszej generacji. Deweloper twierdzi jednak, że możliwe jest uruchomienie go na Surface Duo 2. Nguyen umieścił linki do pobrania na swoim Twitterze. Projekt ma także swoje repozytorium w GitHub.

Źródło: https://www.neowin.net/news/surface-duo-gets-unofficial-android-13-support/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia