Aplikacja do instalowania Windows 11 na Surface Duo wydana w Microsoft Store

Aplikacja do instalowania Windows 11 na Surface Duo wydana w Microsoft Store

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/4/2024, 6:45 PM

Liczba odsłon: 236

Surface Duo ze specjalną wersją Androida swego czasu wywołał niemałą furorę, jednak ani Microsoft, ani wydawcy oprogramowania nie robili później nic, aby podtrzymać ten hype. Co innego modderzy, którzy za cel postawili sobie implementację Windowsa na tym wyjątkowym urządzeniu z dwoma ekranami. To się udało już parę lat temu, ale operacja wymagała niemałej ekwilibrystyki.

Tymczasem w Microsoft Store pojawiło się rozwiązanie, które powinno ułatwić zmianę systemu na Surface Duo (1 generacji) i Surface Duo 2. Jest to nieoficjalna, darmowa aplikacja WOA Device Manager, dzięki której stosunkowo łatwo będzie zamienić Androida na Windows 11. Apka zapewnia asystę podczas instalowania, uaktualniania i zarządzania Windowsem na smartfonach z Androidem. Umożliwia ona wykonywanie aktualizacji full-flash (FFU), serwisowanie sterowników, bootowanie w różnych trybach, odblokowanie bootloadera i nie tylko. Ma także przyjazny dla użytkownika interfejs, który jest zgodny z zasadami designu Windows 11.

WOA Device Manager

WOA Device Manager otrzymał niedawno aktualizacje, która dodatkowo wprowadziła:

  • Wiele poprawek błędów i ulepszeń.
  • Aktualizację bannera powiadomień, jeśli aplikacja jest nieaktualna.
  • Możliwość serwisowania sterowników (aktualizowanie, reinstalowanie) na dołączonym urządzeniu.
  • Nakładkę, która informuje, kiedy urządzenie znajduje się w pamięci masowej, która litera dysku jest aktywna.
  • Możliwość kliknięcia z wciśniętym Shiftem przycisku przełączania do Windows, aby wybrać niestandardowy obraz UEFI.
  • Możliwość kliknięcia z wciśniętym Shiftem przycisku serwisowania sterowników, aby wybrać niestandardowy pakiet sterownika.

WOA Device Manager jest już dostępny do pobrania z Microsoft Store, a także z GitHub.

CentrumXP - więcej niż licencje

Czy wiesz, że w Sklepie CentrumXP znajdziesz nie tylko licencje Microsoft, ale także nowoczesne usługi oraz szkolenia zaprojektowane z myślą o dynamicznie rozwijającym się biznesie? Zespół ekspertów z CentrumXP & Onex Group pomoże Twojej firmie m.in. w wykonaniu migracji skrzynek pocztowych do Exchange Online i skonfigurowaniu domeny w Microsoft 365, a także przeprowadzi kompleksowe szkolenie z wykorzystania usług i aplikacji Microsoft 365. Sprawdź naszą ofertę lub skontaktuj się z nami, a przygotujemy dla Ciebie indywidualne rozwiązanie.

Źródło: https://www.neowin.net/news/unofficial-app-for-installing-windows-11-on-surface-duo-lands-in-the-microsoft-store/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia