Statystyki bezpieczeństwa Microsoftu. Kogo chroni i ile na tym zarabia?

Statystyki bezpieczeństwa Microsoftu. Kogo chroni i ile na tym zarabia?

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/28/2021, 7:03 PM

Liczba odsłon: 2828

W tym tygodniu Microsoft przekazał raport finansowy za ostatni kwartał, w którym jak zwykle wyszczególnił przychody z kilku najważniejszych segmentów. Stało się to również okazją do podsumowania niedawnych osiągnięć w Xbox Live i Xbox Game Pass. Kolejnym ciekawym aspektem jest biznes bezpieczeństwa, który w zeszłym roku przyniósł gigantowi rekordowe przychody. Firma podzieliła się też statystykami, które naszym zdaniem wypadają całkiem ciekawie!

Podsumowując miniony kwartał (ale też rok!) od strony finansów, Satya Nadella poinformował o ważnym kamieniu milowym w biznesie spod szyldu security. Otóż przez ostatnie 12 miesięcy firma osiągnęła z jego tytułu 10 miliardów dolarów dochodu, co stanowi 40% wzrostu w skali roku. W tym okresie firma wzmocniła swoje podejście Zero Trust, a także holistyczne spojrzenie na bezpieczeństwo. Składają się na nie nie tylko kwestie zarządzania tożsamością i dostępem, ale także ochrona punktów końcowych, e-mail i aplikacji, zapobieganie utracie danych, bezpieczeństwo w chmurze i SIEM. Mamy podejście, które jest prawdziwie end-to-endowe i jest ono głęboko osadzone w naszej kulturze. Organizacja bezpieczeństwa Microsoftu jest intensywną, wielką współpracą, którą napędzają usługi, analityka, technologia i ludzie — wszystko to działające w zespoleniu niczym jedna brzęcząca maszyna z wyjątkową misją — podsumowuje Vasu Jakkal, CVP Security, Compliance and Identity w Microsoft.

OPIS

Czas na obiecane statystyki, które naszym zdaniem są całkiem ciekawe. Oto ich podsumowanie:

  • W ciągu 24 godzin dociera do Microsoft średnio 8 bilionów sygnałów bezpieczeństwa.
  • W samym 2020 roku Microsoft Defender zablokował prawie 6 miliardów zagrożeń bezpieczeństwa na punktach końcowych.
  • Microsoft chroni dziś ponad 400 tysięcy klientów w 120 krajach.
  • 90 firm z listy Fortune 100 używa czterech lub więcej rozwiązań bezpieczeństwa, zgodności, tożsamości i zarządzania Microsoftu.
  • Każdego dnia 2020 roku 2,5 miliarda wykryć opartych na chmurze blokowało prawie 6 miliardów zagrożeń na punktach końcowych.
  • Każdego dnia ponad 30 miliardów uwierzytelnień jest przetwarzanych dla 425 milionów użytkowników Azure AD. 30 miliardów to 3 razy więcej niż liczba donutów spożywanych w USA każdego roku.
  • W 2020 roku ponad 30 miliardów zagrożeń email zostało zablokowanych przez Defender dla Office 365. 30 miliardów klasycznych listów waży niemal tyle samo, co 100 wież Space Needle w Seattle!
  • Każdego miesiąca rozwiązania dotyczące zgodności przetwarzają ponad 5 miliardów klasyfikacji dokumentów. To prawie 2 tysiące na sekundę i 24 razy szybciej niż koliber macha skrzydłami!
  • Każdego miesiąca Azure Sentinel analizuje ponad 4 petabajty danych z Azure, Amazon Web Services, on-prem i nie tylko. To 211 tysięcy razy więcej niż wynosi rozmiar Wikipedii!

Dlaczego nie są dla nas zaskoczeniem wyniki giganta na polu bezpieczeństwa? Choćby dlatego, że pamiętamy wyniki ankiet, w których Microsoft wyłonił się jako najbardziej zaufana firma technologiczna, a także najbardziej etyczna korporacja w USA. Nic więc dziwnego, że bezpieczeństwo swoich danych powierzają mu zarówno rzesze użytkowników prywatnych i małych/średnich firm, jak też większość korporacji z rankingu Fortune 100.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia