Xbox Live ma już 100 mln aktywnych użytkowników. Game Pass - 18 mln subskrybentów

Xbox Live ma już 100 mln aktywnych użytkowników. Game Pass - 18 mln subskrybentów

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:45
27.01.2021
2002 wyświetlenia

Microsoft przekazał wczoraj wyniki finansowe za ostatni kwartał, kończący się 31 grudnia 2020 roku. Jak zwykle było to okazją do różnych podsumowań. Ogólne omówienie wyników poszczególnych segmentów przytoczyliśmy już w linkowanym artykule. Teraz skupimy się na usługach Xbox i gamingu, o których wspomniał Satya Nadella. CEO podał kilka ciekawych statystyk i osiągnięć dotyczących zapotrzebowania zarówno na usługi, jak też sprzęt Xbox nowej generacji.

Ogólny przychód giganta z ostatniego kwartału wyniósł 43,1 mld dolarów, z czego sekcja More Personal Computing, na którą składają się m.in. usługi i zawartość Xbox, zarobiła 15,1 miliarda. Gaming na Xboksie poszedł do góry o 51%, a zawartość i usługi, takie jak Xbox Live i Xbox Game Pass — o 40%. Firma odnotowała też pierwsze kamienie milowe, takie jak przychód z tytułu gier zewnętrznych producentów przekraczający 2 mld dolarów i przekroczenie 5 mld z gamingu.

Microsoft potwierdził również, że premiera Xbox Series X i Xbox Series S okazała się największym sukcesem w historii marki, wliczając w to "największą sprzedaż urządzeń w miesiącu premiery". Satya Nadella poinformował, że Xbox Live ma obecnie 100 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie, a Xbox Game Pass — 18 milionów subskrybentów. Łatwo więc wyliczyć, że baza użytkowników Game Pass powiększyła się o 8 milionów w ciągu niecałego roku (w kwietniu 2020 firma mówiła jeszcze o 10 milionach).

Wzrost ten usługi Xbox zawdzięczają transformacji stylu gry w Microsoft, czego przykładem jest chmura gamingowa Xbox pozwalająca grać w pełnoprawne tytuły konsolowe na telefonie, a w przyszłości również na PC, konsolach i w przeglądarkach. Innym znaczącym czynnikiem jest oczywiście pandemia koronawirusa, która zmusiła wiele osób do pozostania w domach, a to naturalnie skłoniło do spędzania większej ilości czasu przed konsolą czy komputerem.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/xbox-live-now-has-100-million-active-monthly-users-game-pass-has-18-million-subscribers

Polecamy również w kategorii Usługi Xbox