Microsoft jest najbardziej etyczną firmą w USA. Facebook daleko w tyle

Microsoft jest najbardziej etyczną firmą w USA. Facebook daleko w tyle

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
11:58
13.11.2019
4236 wyświetleń

Moje subiektywne odczucia, które zbudowałem przez ostatnie 2 lata spędzone w świecie Microsoftu, pozwoliły mi wyrobić pewną opinię na temat giganta z Redmond. Moim zdaniem jest to jedna z niewielu firm, która postępuje po prostu fair w wielu aspektach swojej działalności. Fakt, można założyć foliową czapkę i krzyczeć, jaką to złą korporacją jest Microsoft, ale takie zachowanie moim zdaniem jest o wiele bardziej uzasadnione w odniesieniu do Google i Facebooka. Okazało się, że amerykańscy badacze podzielają moje zdanie.

Microsoft Just Capital

Wyniki badań kolejny raz przeprowadzonych przez grupę badaczy non-profit na zlecenie Forbes i Just Capital, wskazują jasno, że Microsoft ponownie, drugi rok z rzędu, jest najbardziej etyczną z największych amerykańskich korporacji. By to określić przeanalizowano działalność giganta w kilku sektorach: wsparcia i traktowania pracowników oraz społeczności, podejścia do kwestii środowiska, obsługi klientów oraz akcjonariuszy.

Najwyższe noty Microsoft osiągnął w trzech dziedzinach - Pracownicy, Środowisko oraz Społeczności. Wzięto tu pod uwagę wszelkie działania, jakie gigant podejmuje w kwestii ochrony środowiska, praw człowieka oraz wspierania rozwoju społeczności i edukacji. Bezpośrednio za Microsoftem uplasowała się NVIDIA, Apple oraz Intel. Google (jako konsorcjum Alphabet) zajmuje 6 miejsce. Ciekawe i naprawdę zastanawiające jest to, że gigant social-media, jakim jest Facebook, zajmuje dopiero 149 miejsce. Przyznam, że daje to do myślenia.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://justcapital.com/rankings/

Polecamy również w kategorii Microsoft