Menu kategorii
 • Sporo nowości w Word, Excel, PowerPoint i Outlook w aktualizacji Office Insider (13328.20154)

  Sporo nowości w Word, Excel, PowerPoint i Outlook w aktualizacji Office Insider (13328.20154)

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  14:41
  14.10.2020
  1662 wyświetlenia

  Podczas gdy Office 2010, a dla komputerów Mac także Office 2016 , odeszły wczoraj na emeryturę, w Office 365/Microsoft 365 życie toczy się dalej! Ostatnia aktualizacja dla Office Insiderów w Windows, w Current Channel podnosi numer kompilacji do 13328.20154 i wprowadza kilka nowych funkcjonalności w aplikacjach Word, Excel, PowerPoint i Outlook. Szczegóły poniżej.

  Office

  Ciemny motyw aplikacji Office

  Jeśli używasz ciemnego motywu w ustawieniach Windows, będzie on używany również w aplikacjach Office.

  Word, Excel, Outlook

  Zapisywanie kształtów jako obrazy

  Funkcjonalność "Zapisz jako obraz" znana z PowerPoint jest teraz dostępna w Wordzie, Excelu i Outlooku. Można skorzystać z tej opcji do zapisywania kształtów, wykresów, pól tekstowych, SmartArt, diagramów, obrazów, zrzutów ekranu, modeli 3D i zawartości SVG.

  Word, Outlook

  Redaktor Microsoft z aktualizacją w Wordzie

  Redaktor Microsoft (Microsoft Editor) otrzymał aktualizację doświadczenia w panelu Edytora w klientach dekstopowych Word.

  Excel

  Tworzenie wykresów z danymi w arkuszu

  Visio Data Visualizer może pomóc użytkownikom przekonwertować dane Excela w wysokiej jakości wykresy przepływu, diagramy Swimlane i schematy organizacyjne. Diagramy te można przeglądać w Visio, pobrać jako obrazy, wydrukować etc. Można je też otwierać w Visio, aby skorzystać z bogatszych możliwości edycji.

  PowerPoint

  Ilustracje w bibliotece zawartości premium

  Biblioteka zawartości premium została rozszerzona o ilustracje — ręcznie dobraną i dostępną na licencji royalty-free zawartość, która pomaga stylizować i nadać wyrazu dokumentom. Microsoft aktywnie kupuje nową zawartość, aby biblioteka mogła rosnąć, dlatego powinniśmy oczekiwać kolejnych dropów.

  Eksportowanie animowanych GIF-ów z przezroczystym tłem

  W tym roku Microsoft ułatwił już tworzenie animowanych GIF-ów. Teraz ulepsza to, dodając opcję uczynienia tła przezroczystym, co pozwala tworzyć naklejki i ruchome obiekty z użyciem PowerPoint.

  Outlook

  Przełam bariery językowe, używając Translatora

  Dzięki integracji z Tłumaczem Microsoft możemy tłumaczyć całe wiadomości lub konkretne słowa i frazy. Opcje te wybierzemy z menu kontekstowego po kliknięciu prawym przyciskiem myszy wewnątrz wiadomości.

  Sugestie gramatyczne i stylistyczne

  Możemy teraz uzyskać proaktywne sugestie gramatyczne i stylistyczne (w stopniu zaawansowanym) już podczas pisania e-maila. Jak podaje Microsoft, jest to pierwszy krok do wprowadzenia asysty gramatycznej jako domyślnej w Outlook dla Windows. Sprawdźcie podkreślone na niebiesko i podkreślone wykropkowaniem w kolorze złotym słowa, aby uzyskać sugestie.

  Podpisy w chmurze

  Podpisy podążają teraz za nami na urządzeniach z Windows. Po jednorazowym skonfigurowaniu konta wszystkie nowe instalacje Outlook będą posiadały nasze sygnatury.

  Ustawienia w chmurze

  Wybierz swoje ustawienia Outlook, dotyczące automatycznych odpowiedzi, priorytetowej skrzynki odbiorczej i prywatności, i uzyskaj do nich dostęp na każdym PC. Outlook będzie teraz przechowywał/pobierał ustawienia z chmury, dzięki czemu przy konfiguracji nowego urządzenia z Windows ustawienia te będą ładowane automatycznie w oparciu o naszą tożsamość w Office.

  Wyszukiwanie w Auto-Expanding Online Archive

  Wyszukiwanie powinno zwracać teraz właściwe wyniki podczas przeszukiwania folderu Auto-Expanding Online Archive.

  Nowa karta profilu w Outlook

  Na nowej karcie profilowej znajdziemy lepszy widok organizacji i design, który pasuje do stylu kart w przeglądarkowym Outlook.

  Aktualizacje doświadczeń użytkownika w Zadaniach

  Elementy Zadań otrzymały wizualne odświeżenie.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/office-insider-preview-build-13328-20154/

  Polecamy również w kategorii Office 365