Skype i Messenger nie zintegrują się w Chinach

Skype i Messenger nie zintegrują się w Chinach

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
13:46
07.11.2012
2771 wyświetlenie

Wczoraj Microsoft potwierdził, że Skype wchłonie Windows Live Messenger. Jednak dopiero teraz znane są powody, dlaczego firma nie zintegruje obu produktów na terenie Chin.

Microsoft wprowadził oba komunikatory do Chin wraz z dwoma lokalnymi firmami, tworząc z nimi spółki joint venture. W 2004 roku, wraz z firmą TOM Online, Microsoft dostosował Skype do tamtejszych wymagań i wprowadził go na rynek. Niestety, w lipcu tego roku pojawiły się spekulacje, że TOM Online może stracić prawa operacyjne do Skype, jako, że firma nie odnowiła kontraktu z U.S. VoIP - dostawcą usług opartych na protokole Voice Over IP.

Z kolei Messenger działa tam pod nadzorem firmy Shanghai MSN Network Communications Technology Company, znanym również jako MSN China. Jest to spółka joint venture, zawiązana pomiędzy Microsoft i Shanghai Alliance Investment, uformowana w 2005 roku.

Gdyby teraz Microsoft chciał zintegrować oba produkty, znacznie skomplikowałoby to bieżącą strukturę tych firm, przez co korporacja musiałaby dokonać poważnych zmian w obu chińskich spółkach. Zdaniem głównego managera MSN China, aby nie doszło do takiej sytuacji, Microsoft postanowił pominąć chiński rynek przy procesie integracji Skype i Windows Live Messenger.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.zdnet.com/cn/ownership-issues-prevent-messenger-skype-merger-in-china-7000007029/

Polecamy również w kategorii Skype