Menu kategorii
 • Sklep Windows Phone zamknięty szybciej niż zapowiadano?

  Sklep Windows Phone zamknięty szybciej niż zapowiadano?

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  21:37
  01.10.2018
  2217 wyświetleń

  Pod koniec sierpnia Microsoft przedstawił harmonogram stopniowego wygaszania wsparcia dla Sklepu Windows Phone. Choć pierwsza fala ma się rozpocząć dopiero 31 października, niektórzy deweloperzy twierdzą, że Microsoft za bardzo się pospieszył i pewne funkcjonalności niezapowiedzianie wyłączył już we wrześniu. O jakich funkcjach mowa i jakie ma to znaczenie z perspektywy użytkownika?

  Wsparcie dla Windows Phone 8.1 zakończyło się 11 lipca 2017 r., zatem nic dziwnego, że swojego żywota dokona również usługa Sklepu. Nie chodzi oczywiście o cały Microsoft Store, ale o jego funkcjonalność na urządzeniach z WP 8.1. Ta powinna pozostawać bez zmian przynajmniej do ostatniego dnia bieżącego miesiąca, ale pojawiają się głosy, że coś jest nie tak. Przyjrzyjmy się tematowi bliżej.

  Poppyto, deweloper popularnej aplikacji Tubecast, pisze na Twitterze, że wygląda na to, iż WP8.1 Store jest martwy i od trzech tygodni nie można pobierać nowych wersji aplikacji. Zdaniem dewelopera administracja Sklepu nie chce bądź nie może naprawić tego problemu. Wydaje się to dziwne, bowiem według harmonogramu dopiero od 1 lipca 2019 r. aktualizacje dla aplikacji na Windows Phone 8.1 mają przestać być dostępne do pobierania. Czyżby Microsoft przyspieszył trzecią i ostatnią falę wygaszania wsparcia aż o rok?

  Na tweeta dość szybko odpowiedział Microsoft Store, pytając Poppyto o szczegóły. Deweloper na razie nie odniósł się do pytań. Nie jest jasne, czy problem dotyczy wszystkich aplikacji na WP 8.1, czy tylko tej konkretnej. Problem z aktualizowaniem może bowiem równie dobrze leżeć po obu stronach. Tak czy inaczej pewne jest, że sytuacja opisana przez dewelopera stanie się rzeczywistością, ale oficjalnie i ostatecznie dojdzie do tego dopiero za niecałe 5 lat.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-breaks-the-windows-phone-8-1-store-a-year-early/

  Polecamy również w kategorii Sklep Windows Phone