Satya Nadella autorem książki. Premiera w 2017 r.

Satya Nadella autorem książki. Premiera w 2017 r.

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:42
30.06.2016
1957 wyświetleń

Satya Nadella nie przestaje zaskakiwać. CEO firmy Microsoft ogłosił, że pisze swoją pierwszą książkę, zatytułowaną Hit Refresh. Jak głosi oświadczenie prasowe, autor skupia się na "transformacji" w trzech fazach: osobistej ewolucji Nadelli, zmianach w Microsoft i trwających zmianach ludzkiego życia w oparciu o rozwój inteligentnych maszyn.

HarperCollins, przyszłoroczny wydawca Hit Refresh, takimi słowami opisuje treść książki: "Hit Refresh rozwija trzy fabuły: osobistej przygody Nadelli [jawiącej się jako] transformacja, zmiany, która ma dziś miejsce w jego firmie technologicznej, o której opowiada, oraz zmian w obszarze życia wszystkich z nas, na które wpływ mają inteligentne maszyny, coraz powszechniej występujące w naszym otoczeniu. Nadella bada to, jak ludzie, organizacje i społeczeństwa mogą i muszą się przekształcić - nacisnąć 'Odśwież' - we frapujących kwestiach nowej energii, nowych idei, trafności i odnawialności. Nadella pisze, że unikalne ludzkie cechy, takie jak empatia, staną się dużo cenniejsze w świecie, w którym strumień technologii wzbierze jak nigdy dotąd".

Satya Nadella

Jak mówi Brian Murray, dyrektor HarperCollins Publishers, wydanie książki Satyi Nadelli jest kontynuowaniem tradycji publikowania książek najbardziej wpływowych liderów biznesowych i przedsiębiorców. "Ta książka jest o zmianach" - tłumaczy autor, który jak się okazuje, jest nie tylko świetnym inżynierem, ale również humanistą - "Nie jest to książka w stylu 'jak odnieść sukces' ani też zapis wspomnień - na to jest zdecydowanie za wcześnie. Docelowo piszę dla członków zespołu Microsoft, klientów i partnerów w nadziei, że te historie transformacji będą dla nich użyteczne i pomogą im obrać własny kierunek".

Nadella swoje zyski ze sprzedaży książki zamierza przekazać działowi Microsoft Philanthropies, by wesprzeć organizacje non profit, zwłaszcza te, pracujące w chmurze publicznej w obszarze pożytku publicznego.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://corporate.harpercollins.com/us/press-releases/486/HARPER%20BUSINESS%20TO%20PUBLISH%20MICROSOFT%20CEO%20SATYA%20NADELLA%20BOOK

Polecamy również w kategorii Microsoft