Menu kategorii
 • Rozłączanie połączeń

  Rozłączanie połączeń

   Adam Myszkowski
  Adam Myszkowski
  00:00
  12.01.2010
  8669 wyświetleń

  Czasem potrzebujemy wyłączyć połączenie internetowe bez wyciągania kabla sieciowego, lub podłączyć się do nowej sieci bezprzewodowej. Rozłączanie połączeń w Windows 7 nie sprawia większych problemów. Zobaczmy, jak je przeprowadzić na przykładzie sieci bezprzewodowej, oraz sieci LAN.

  Rozłączanie połączenia bezprzewodowego jest bardzo proste. Wystarczy, że klikniemy ikonę połączenia bezprzewodowego w zasobniku systemowym i na liście dostępnych połączeń klikniemy prawym przyciskiem myszki aktywne połączenie, następnie wybierając z menu kontekstowego Rozłącz.

  Rozłączanie połączenia LAN

  Pozostałe połączenia rozłączamy za pośrednictwem Centrum sieci i udostępniania. Najszybciej możemy się do niego dostać klikając prawym przyciskiem myszki ikonę połączenia sieciowego w zasobniku systemowym i wybierając Otwórz Centrum sieci i udostępniania. Następnie wybieramy z menu po lewej Zmień ustawienia karty sieciowej, klikamy prawym przyciskiem myszki ikonę żądanej karty sieciowej (sieci LAN, Bluetooth lub innej) i w menu kontekstowym wskazujemy polecenie Wyłącz. Karta sieciowa wraz z istniejącym połączeniem zostanie wyłączona.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Sieć i Internet w Windows 7