Rodzice będą mogli śledzić w Microsoft Teams postępy dzieci w nauce

Rodzice będą mogli śledzić w Microsoft Teams postępy dzieci w nauce

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/6/2018, 9:11 PM

Liczba odsłon: 3003

Elementy kontroli rodzicielskiej to już nie tylko domena Microsoft Launcher, Edge czy Windows 10. W zapowiedzianej właśnie aktualizacji Microsoft Teams pojawią się funkcje, pozwalające opiekunom sprawdzać postępy w nauce ich dzieci - coś jak cyfrowy dziennik, tylko bardziej interaktywny i dający większy wgląd. Powoli czas na powrót do szkoły, dlatego Microsoft szykuje znacznie więcej nowych funkcji edukacyjnych w Teams!

Microsoft Teams

Jesień już za pasem, dlatego Microsoft szykuje nową ofertę spod szyldu Back to School 2018 dla Microsoft Teams for Education. Zmian szykuje się sporo. Część z nich jest już dostępna, podczas gdy inne (jak sprawdzanie postępów) wejdą w życie dopiero za jakiś czas. W sumie nowości odnotowano aż 11. Przyjrzyjmy im się bliżej.

  • Przejrzyste ocenianie prac, dzięki któremu uczeń wie dokładnie, ile punktów uzyskał za daną część pracy i dlaczego. Ten mechanizm feedbacku pozwoli uczniowi zrozumieć, co powinien poprawić, zaś nauczycielowi daje spójny i przejrzysty sposób oceniania. Nauczyciel może ponadto ocenić wiele prac za jednym zamachem. O funkcji pisaliśmy też wcześniej. Dziś jest już ogólnodostępna.
  • Mobilne prace domowe - dostęp do wszystkich prac jest już możliwy z urządzeń z Androidem i iOS.
  • Archiwizacja zespołów to funkcja, która jest alternatywą dla usuwania starych (np. z poprzedniego roku szkolnego) zespołów. Zamiast tego możemy zespoły te zarchiwizować, by przeszły w tryb tylko do odczytu.
  • Ponowne użycie zadań domowych - zamiast tworzyć miliony nowych zadań nauczyciel może wykorzystać ponownie te gotowe. W Teams dotyczy to również zadań z zespołów już zarchiwizowanych.
  • Całkiem odnowiony Flipgrid - niecałe dwa miesiące temu Microsoft przejął Flipgrid, edukacyjny serwis społecznościowy wideo. Flipgrid otrzymał już solidną aktualizację.
  • Nowe ustawienia notesów, z których mogą korzystać nauczyciele. Funkcję w Microsoft Teams można znaleźć w menu "Zarządzaj notesami".
  • Nagrywanie w chmurze - Teams oferuje wsparcie dla spotkań wideo w oparciu o Microsoft Stream. Spotkania te można teraz nagrywać. Prócz materiału wideo zarejestrowane będą transkrypcje wraz z kodowaniem czasowym i przypisaniem wypowiedzi konkretnym rozmówcom.
  • Ciemna kompozycja, której użytkownikom Windows 10 przedstawiać nie trzeba.
  • Czytnik immersyjny w wiadomościach Teams - integracja, która zostanie dodana za jakiś czas.
  • Microsoft Forms w zadaniach domowych - integracja zostanie dodana jeszcze w tym miesiącu.
  • Powiadomienia o postępach w nauce - opiekunowie będą mogli wkrótce pozostawać na bieżąco z postępami swoich dzieci. Funkcja będzie wysyłać na maila skrót postępów z zeszłego tygodnia z uwzględnieniem brakujących i ukończonych zadań.

Microsoft przypomina, że Teams wchodzi w skład pakietu Office 365 Education, z którego bezpłatnie mogą korzystać nauczyciele i uczniowie.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia