'Przeciągnij, aby zamknąć' w Windows Blue

'Przeciągnij, aby zamknąć' w Windows Blue

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
18:31
26.03.2013
3492 wyświetlenia

Windows Blue ma zawierać funkcje znacznie łatwiejszego zamykania systemu. Może to być ciekawe rozwiązanie dla tych, dla których obecne rozwiązanie jest niewygodne i czasochłonne, szczególnie dla użytkowników ekranów dotykowych.

Od kiedy w sieci pojawiła się testowa wersja zestawu aktualizacji dla systemów z rodziny Windows o nazwie Blue, odkrywane zostaną kolejne zmiany i nowe funkcje. Jedną z ostatnich takich nowości jest funkcja zamykania systemu przez zwykłe przeciągnięcie krawędzi ekranu.

'Przeciągnij, aby zamknąć' działa w tej chwili jako osobny plik *.exe, znajdujący się w katalogu systemowym System32. Dopiero po jego uruchomieniu pojawia się okno, które umożliwia wykonanie przeciągnięcia okna w dół, co powoduje zamknięcie systemu.

Ostateczne wprowadzenie tej funkcji w Windows Blue na pewno zostałoby pozytywnie odebrane przez tych użytkowników, dla których obecne opcje zamknięcia systemu z poziomu ekranu startowego były zbyt skomplikowane lub pochłaniały zbyt dużo czasu. O ile w systemie Windows 8 można się szybko przyzwyczaić do większej liczby wymaganych kliknięć do zamknięcia komputera, tak konieczność wykonania większej liczby ruchów na ekranie dotykowym w przypadku Windows RT może być dosyć uciążliwa.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.winbeta.org/news/windows-blue-features-windows-phone-slide-shutdown-feature

Polecamy również w kategorii Windows 8