"Press X to Eject". Wysuwanie płyty możliwe na kontrolerze. Witamy w latach 90 Xbox!

"Press X to Eject". Wysuwanie płyty możliwe na kontrolerze. Witamy w latach 90 Xbox!

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
13:24
25.02.2020
2555 wyświetleń

Testowa aktualizacja systemu Xbox wprowadziła funkcję tak prostą i jednocześnie tak przydatną, że to aż dziwne, że jej do tej pory na konsoli Microsoftu nie było. Ta nowa funkcja została zauważona przez użytkowników portalu Reddit, którzy biorą udział w programie Xbox Insiders i zwrócili uwagę na nowy komunikat proszący o naciśnięcie przycisku X na kontrolerze, aby wysunąć dysk z napędu.

Press X to Eject

Ta funkcja nie była do tej pory dostępna dla przeciętnego użytkownika Xboksa i niestety nie trafiła do dużej aktualizacji Febraury 2020 Update, która została właśnie udostępniona. Powinna wkrótce trafić na każdą konsolę, pod warunkiem oczywiście, że jej testy zakończą się powodzeniem.

Możliwość wysunięcia dysku z kontrolera była jedną z najbardziej pożądanych funkcji na Xbox One od momentu premiery konsoli. Chociaż nie jest to jakaś wielka rewolucja, to brak tej funkcji aż do tej pory jest naprawdę zaskakujący. W tym kontekście Xbox One wkracza dumnie w lata 90, kiedy to rozpowszechniła się moda na odtwarzacze DVD. Miło!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/xbox-one-console-owners-will-soon-be-able-to-eject-blu-ray-and-game-discs-with-a-controller

Polecamy również w kategorii Xbox One