Xbox One z nowym wyglądem interfejsu. Witamy Xbox One February 2020 Update

Xbox One z nowym wyglądem interfejsu. Witamy Xbox One February 2020 Update

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
08:40
25.02.2020
1623 wyświetlenia

Lutowa aktualizacja Xbox One, która właśnie zaczęła być udostępniana posiadaczom konsoli, jest o tyle istotna, że wprowadza na konsolę odświeżony interfejs główny. Nowy wygląd został zaprojektowany tak, aby usprawnić jego działanie i by korzystanie z niego było bardziej naturalne. Zniknęły karty widoczne do tej pory na samej górze i które prowadziły do konkretnych sekcji systemu Xbox Game Pass, Microsoft Store, Xbox Live Newsfeed oraz Mixer.

Zmieniony interfejs zbudowany jest teraz z modułowych bloków treści ulokowanych w pionie, zapewniając użytkownikom dodatkową możliwość dostosowania przy jednoczesnym zwiększeniu wygody. Odmieniony został również ekran biblioteki gier, gdzie treści zostały logicznie podzielone, co znacznie przyspieszyło ładowanie tego ekranu.

Z innych istotnych zmian należy wymienić przede wszystkim konwersacje, które teraz obsługują zdjęcia i gify, pozycjonowanie powiadomień i kilka usprawnień związanych z obsługą Xbox Game Pass oraz Mixer. Powyższe zmiany to największa rewolucja w interfejsie konsoli Xbox One od dawna. Microsoft przygotowuje system do premiery nowej generacji Xbox Series X, która w przyszłości będzie bazować na Windows Core OS. Gigant chce, by doświadczenie na 8 i 9 generacji konsol było możliwe najbardziej zbliżone, by nie zmuszać użytkowników do kupowania nowej konsoli.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/xbox-one-home-new-look/

Polecamy również w kategorii Xbox One