Potyczka Microsoftu ze scamem wciąż trwa

Potyczka Microsoftu ze scamem wciąż trwa

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
12:46
27.06.2017
0 komentarzy
1255 wyświetleń

W dzisiejszych czasach w Sieci czyhają najrozmaitsze zagrożenia, począwszy od malware i bloatware, na phishingu kończąc. Na ich tle wybija się zwłaszcza jedno - scam. Tym, co je cechuje, jest fakt, że wykorzystujący tę metodę cyberprzestępca podszywa się pod istniejącą firmę, wyłudzając w ten sposób dostęp do zasobów czy też nawet pieniądze. Trudno chyba zaś o bardziej wiarygodną firmę powiązaną z komputerami niż Microsoft, wskutek czego to właśnie jego reputacja często wystawiana jest na szwank. Nic więc dziwnego, że gigant z Redmond stara się jak może walczyć z tym specyficznym procederem.

Sprawa jest bardzo poważna, gdyż obecnie Microsoft otrzymuje miesięcznie około 10 000 zażaleń spowodowanych właśnie wyłudzeniami za pomocą scamu. By zminimalizować problem tak bardzo, jak to tylko możliwe, gigant postanowił opracować własne metody walki z nim. Polegają one na wykorzystaniu specjalnych narzędzi powiązanych z nauczaniem maszynowym, uruchomionych w chmurze obliczeniowej Microsoft Azure. Na podstawie porównania z materiałami zdobytymi przez pracowników giganta z Redmond (zrzuty ekranowe) wyszukują one w Sieci podobne elementy, przekazując je dalej. Na tym etapie API z Microsoft Congnitive Services skanuje wskazane materiały pod kątem zawartych w nich informacji, takich jak chociażby numery telefonów. Zostają one później zaprezentowane dzięki Power BI w przejrzystej, przystępnej formie. Mając komplet danych, Microsoft może zwrócić się do odpowiednich organów, by te nakazały usunięcie podszywającej się zawartości.

Scam bywa niebezpieczny, zwłaszcza jeśli jego odbiorca nie wie, z czym ma do czynienia

System walki ze scamem stworzony przez Microsoft stale ewoluuje, by coraz lepiej radzić sobie z wyznaczonymi zadaniami. Ponadto jest to świetny przykład adaptacji przez giganta z Redmond jego własnych rozwiązań.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.microsoft.com/next/2017/06/15/microsoft-used-ai-help-crack-tech-support-scams-worldwide/#sm.0000ex5h6yksndcluv314hpaqkn2x

Polecamy również w kategorii Bezpieczeństwo

Komentarze

Skomentuj

Autor