Poprawki i aktualizacje zabezpieczeń Windows 10 20H1 w Slow Ring (build 19041.207)

Poprawki i aktualizacje zabezpieczeń Windows 10 20H1 w Slow Ring (build 19041.207)

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:00
15.04.2020
2804 wyświetlenia

Update Tuesday z reguły obejmuje wspierane (i przede wszystkim wydane) wersje Windows, ale bywa i tak, że w tym dniu na łatki i poprawki załapią się wersje przedpremierowe, a do takich należy 20H1, czyli May 2020 Update. Już od ponad 5 miesięcy jest aktualizowany w Slow Ring i wciąż czeka na wejście do Release Preview, a potem oczywiście na Public Release. Nim do tego dojdzie, potrzebnych jest najwyraźniej jeszcze trochę szlifów w kręgu wolnych aktualizacji.

May 2020 Update: zmiany w aktualizacji KB4550936 (OS Build 19041.207) w Slow Ring

  • Rozwiązano problem powodujący nieoczekiwane zamknięcie usługi Remote Procedure Call (RPC — rpcss.exe) i zaprzestanie działania urządzenia.
  • Rozwiązano problem powodujący brak odpowiedzi Device Enrollment Status Page (ESP) na zarządzanych urządzeniach, jeśli zainstalowana była zasada wymagająca ponownego uruchomienia.
  • Rozwiązano problem uniemożliwiający poprawne działanie lampy tylnego aparatu na urządzeniach w nią wyposażonych.
  • Aktualizacje zabezpieczeń dla: aparatu skryptów firmy Microsoft, jądra systemu Windows, platformy i struktury aplikacji systemu Windows, składnika Microsoft Graphics, nośników w systemie Windows, powłoki systemu Windows, komponentu Windows Management, infrastruktury chmurowej Windows, składnika Windows Fundamentals, uwierzytelniania systemu Windows, wirtualizacji systemu Windows, podstawowych operacji sieciowych systemu Windows, pamięci i systemów plików systemu Windows, stosu Windows Update i aparatu bazy danych Microsoft JET.

Odnotowano jeden znany problem z tą aktualizacją:

  • Użytkownicy Narratora i NVDA, którzy szukają najnowszej wersji Microsoft Edge opartej na Chromium, mogą napotkać pewne trudności podczas nawigacji i odczytywania niektórych treści internetowych. Nie dotyczy to użytkowników starszej wersji Microsoft Edge. NVAccess wypuściło NVDA 2019.3, które rozwiązuje znany problem z Edge.

Innym oznaczeniem May 2020 Update jest "wersja 2004", co oznacza, że w tym miesiącu powinien (choć de facto nie musi) zostać skompilowany build RTM. Póki co nie ma jeszcze o tym żadnych wiadomości.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2020/04/14/releasing-windows-10-insider-preview-build-19041-207-to-the-slow-ring/

Polecamy również w kategorii Listy zmian w kompilacjach