Menu kategorii
 • Planner w Microsoft Teams połączy się z To Do w nowej aplikacji Zadania

  Planner w Microsoft Teams połączy się z To Do w nowej aplikacji Zadania

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  17:12
  29.04.2020
  2988 wyświetleń

  Ciężko jest nie zgodzić się z opinią, że Teams stał się dla wielu Officem w Offisie i zastąpił domyślny launcher pakietu — aplikację Office. Nawet gdy korzystamy z innych aplikacji, takich jak choćby Word, Excel i setki innych, to i tak otwieramy je dla wygody w oknie Teams. Wiele z tych aplikacji uzyskało specjalne wsparcie właśnie dla Zespołów.

  Przykładem z ostatnich dni jest Yammer, którego pełna aplikacja dla Teams została wydana pod nazwą Społeczności. Wygląda na to, że Microsoft szykuje kolejny rebranding, scalenie i dostosowanie swoich aplikacji na potrzeby Zespołów. Planner jako aplikacja w Teams zostanie przemianowana na Zadania (Tasks) i połączona z Microsoft To Do. Pozostałe klienty Plannera i To Do nie będą objęte tą zmianą.

  Planujemy przemianować aplikację Planner na Tasks [Zadania]. Nowe doświadczenie Zadań będzie zawierało indywidualne zadania oraz zadania zespołu i kanału, podobnie jak Pliki obejmują osobiste pliki użytkownika w OneDrive dla Firm oraz pliki jego zespołu i kanału. Przeprowadzimy tę zmianę w dwóch etapach.
  — Microsoft

  Wprowadzanie zmian ma rozpocząć się w maju lub czerwcu i zostać ukończone w połowie lipca. Obejmą one nie tylko działanie wspomnianych aplikacji, ale też nazwę i logo Plannera używane w Teams. Początkowo nazwa może zostać zmieniona na Tasks by Planner and To Do (Zadania w Planner i To Do), by później przekształcić się w same Tasks (Zadania).


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://docs.microsoft.com/en-us/microsoftteams/manage-tasks-app

  Polecamy również w kategorii Teams