Pierwsza kompilacja Windows 10 20H2 trafiła do testów w Fast Ring

Pierwsza kompilacja Windows 10 20H2 trafiła do testów w Fast Ring

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 12/17/2019, 9:42 AM

Liczba odsłon: 3739

Wrota Skip Ahead zostały zamknięte na dobre w listopadzie, ale to nie znaczy, że Microsoft ma zamiar przestać testować następne wersje Windows 10 z dużym wyprzedzeniem. Rolę Skip Ahead miał przejąć krąg Fast Ring i wczoraj właśnie tak się stało. Do szybkiego kręgu aktualizacji trafiła pierwsza kompilacja 20H2 o numerze 19536. Sprawdźmy więc, co nowego przyniesie Jesienna aktualizacja 2020 roku.

Dalsze zmiany w sposobie udostępniania sterowników opcjonalnych

Microsoft nadal rozwija nowy sposób, w jaki będzie udostępniać sterowniki opcjonalne dla Windows 10. Po wykryciu opcjonalnych aktualizacji zostaną one wyświetlone w Ustawienia - Aktualizacja i zabezpieczenia - Windows Update - Wyświetl opcjonalne aktualizacje. Nie trzeba już przeglądać Menedżera urządzeń, sprawdzając każde urządzenie z osobna w celu wyszukania aktualizacji.

20H2 Sterowniki opcjonalne

Konfiguracja Rodziny

Wiele usług Microsoftu oferuje opcje rodzinne i wraz z 20H2 pojawią się one również w Windows 10. Będzie można z nich skorzystać już na etapie wstępnej konfiguracji systemu. Dostępne opcje to limit czasu, filtry zawartości, weryfikacja zakupów a dodatkowo rodzinny kalendarz, przestrzeń OneNote czy subskrypcja Office 365 Home.

20H2 Rodzina

Rzecz jasna ekran konfiguracji dostępny jest tylko przy czystej instalacji systemu. a Microsoft przecież nie udostępnił jeszcze obrazu ISO tej kompilacji. Jednak jeśli po zaktualizowaniu do tej kompilacji dokonamy resetowania do ustawień fabrycznych, to pojawi się nowy ekran konfiguracji grupy rodzinnej.

Zmiany w aplikacji Twój telefon

Zdecydowanie najciekawsze zmiany pojawiły się w aplikacji Twój telefon i dotyczą dwóch aspektów jej działania. Po pierwsze zwiększono limit synchronizowanych z aplikacją zdjęć do aż 2000! Obecnie limit ten wynosi maksymalnie 25 zdjęć, co nie zadowalało większości użytkowników. Funkcja działa dobrze, więc Microsoft postanowił zwiększyć limit do takiej liczby, która praktycznie wyczerpuje temat.

20H2 Twój telefon

Pozostałe zmiany, o których wspominaliśmy już wcześniej na CentrumXP, dotyczą wsparcia dla rysika, który pozwala wykonywać odręczne rysunki i notatki w trybie zdalnego sterowania, oraz funkcji wykonywania połączeń telefonicznych, która została udostępniona dla wszystkich użytkowników.

Pozostałe zmiany, poprawki i usprawnienia

  • Nowy interfejs aplikacji To-Do
  • Windows RE (środowisko odzyskiwania) nie wymaga już hasła administratora, aby uzyskać dostęp do narzędzi odzyskiwania.
  • Zaktualizowano nową funkcję wyszukiwania w Eksploratorze plików, aby umożliwić usuwanie poprzednich wyszukiwań za pomocą opcji z menu kontekstowego.
  • Rozwiązano problem polegający na tym, że pierwszy znak zapytania był upuszczany, gdy włączone było „automatyczne wpisywanie w polu wyszukiwania” ustawienie Eksploratora plików.
  • Rozwiązano problem, który mógł powodować nieoczekiwaną potrzebę ponownego pobrania całej gry, gdy aktualizacja sklepu została zainstalowana za pośrednictwem sklepu.
  • Rozwiązano problem, który mógł powodować, że ikona Menedżera zadań nie pojawiała się w obszarze powiadomień paska zadań, mimo że została włączona w Ustawieniach.
  • Rozwiązaliśmy problem, który mógł powodować, że Menedżer zasobów zacinał się i nie wyświetlał żadnej aktywności dysku.
  • Rozwiązaliśmy problem z wietnamską klawiaturą Telex, w której po wpisaniu dużej litery w niektórych aplikacjach Ctrl + A przestał działać w tej aplikacji.
  • Rozwiązano problem polegający na tym, że utworzenie nowej puli pamięci w interfejsie użytkownika kończyło się niepowodzeniem z niepoprawnym parametrem.
  • Rozwiązano problem polegający na tym, że po przeciągnięciu dolnej części aplikacji UWP w celu zmiany jej rozmiaru dalsze akcje zmiany rozmiaru od dołu nie działały.
  • Dzięki tej kompilacji użytkownicy, którzy wcześniej korzystali z HomeGroup, nie będą już widzieć powiadomienia o uaktualnieniu o jej wycofaniu.
  • Poprawiono literówkę w nazwie sekcji w Ustawieniach> Szukaj> Okno wyszukiwania.
  • Trwają prace nad dodaniem folderu pobierania do opcji ustawień prywatności, a zobaczysz go w dzisiejszym locie. Więcej szczegółów zostanie udostępnionych później.
  • Rozwiązano problem polegający na tym, że jeśli urządzenie było w trybie offline, Narrator nadal informował, że funkcje językowe były dostępne do pobrania po przejściu do opcji dla poszczególnych języków w Ustawieniach językowych.
  • Rozwiązano problem, który mógł powodować brak podpowiedzi z pełnym tekstem pojawiającym się w Ustawieniach podczas najechania kursorem na tekst obcięty za pomocą wielokropka,
  • Usunięto osobne ustawienie Hotspot 2.0 w Wi-Fi. .
  • Rozwiązano problem, który mógł powodować blokowanie się poziomu baterii Bluetooth wyświetlanego w Ustawieniach, a tym samym zmniejszanie dokładności.
  • Rozwiązano problem polegający na tym, że jeśli wycofaliśmy kompilację, to w Windows Update mógł nadal wyświetlać starszy numer kompilacji w Historii aktualizacji.

Znane błędy

Błędy które wymienił Microsoft, nie różnią się od tych, które raportowano w poprzednich kompilacjach 20H1. Nadal występuje problem z oprogramowaniem BattleEye istnieje już od wersji 1903 i jego eliminacja zależy de facto od dostawców gier, więc akurat tutaj odpowiedzialność nie leży po stronie Microsoftu. Wciąż mogą też wystąpić problemy z instalacją aktualizacji, która zwróci nieoczekiwany błąd. Nie uporano się jeszcze z problemami z działaniem dysków USB 3.0 oraz optymalizacją dysków.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia