Poprawki i ulepszenia w Windows 10 22H2 (build 19045.4593 w Beta i Release Preview Channel)

Poprawki i ulepszenia w Windows 10 22H2 (build 19045.4593 w Beta i Release Preview Channel)

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/14/2024, 3:00 PM

Liczba odsłon: 342

W zeszłym tygodniu Microsoft ogłosił, że Beta Channel znów został otwarty dla Insiderów na Windows 10. Pierwsza kompilacja właśnie do niego napłynęła. Co ciekawe, to samo wydanie trafiło również do kanału Release Preview. Jego zawartość to głównie poprawki i ulepszenia. Microsoft ma też komunikat dotyczący kolejnych buildów w tych kanałach.

W przyszłości Beta Channel i Release Preview Channel będą otrzymywać te same buildy Windows 10, jednak to Beta Channel będzie miejscem, w którym będziemy wypróbowywać z Insiderami nowe funkcje, nad którymi pracujemy i które nie są jeszcze gotowe dla wszystkich klientów Windows 10. (...) Dziś wypróbowujemy ten proces – pisze Windows Insider Program Team.

Windows 10 22H2: zmiany w aktualizacji KB5039299
(Build 19045.4593) w Beta Channel i Release Preview Channel

Zmiany w Beta Channel

Wyszukiwanie na pasku zadań

 • Dodano poprawki, aby podnieść ogólną stabilność wyszukiwania aplikacji w polu wyszukiwania na pasku zadań.

Kopia zapasowa Windows

 • Dodano możliwość bezproblemowego tworzenia backupu i przywracania ustawień personalizacji Historii aktywności i Ustawień urządzenia drukującego, które nie są zależne od sprzętu lub akcesoriów, np. "Pozwól systemowi Windows zarządzać moją domyślną drukarką" i "Przechowuj moją historię aktywności na tym urządzeniu". Celem jest zapewnienie, że najczęściej używane preferencje tych ustawień mają kopię zapasową, unikając tych, które są powiązane z konkretnym sprzętem, aby ułatwić przejście na nowy PC.
 • Dodano trochę ważnych poprawek błędów, aby ulepszyć funkcjonalność kopii zapasowej i przywracania, wliczając w to problem z backupem, gdy kopia zapasowa tła pulpitu i ekranu blokady została wykonana dwa razy.

Zmiany w Beta Channel i Release Preview Channel

 • Rozwiązano problem z aplikacjami MSIX, które nie otwierały się po zainstalowaniu ich z RUI HTTPS. Działo się tak, gdy pobieranie nie zostało ukończone. Uszkadzało to pakiet.
 • Klient MDM wysyła więcej szczegółów o urządzeniu podczas wdrażania. Usługa MDM korzysta z tych szczegółów do identyfikacji modelu i producenta urządzenia.
 • Rozwiązano problem z japońskim edytorem IME. Okno kandydata przestawało odpowiadać.
 • Rozwiązano problem z prezentacjami Direct Composition. Na ekranie pojawiało się krótkie mignięcie trójkątów. Dotyczyło to Microsoft Edge i innych aplikacji.
 • Zaktualizowano profile Country and Operator Settings Asset (COSA) dla niektórych operatorów mobilnych.Rozwiązano problem z
 • Rozwiązano problem uniemożliwiający wybudzenie systemu z hibernacji po włączeniu BitLockera.
 • Rozwiązano problem z Windows Defender Application Control (WDAC). Niepodpisane zasady WDAC były kopiowane do partycji dysku Extensible Firmware Interface (EFI) zarezerwowanej dla podpisanych zasad.
 • Rozwiązano problem z listą szybkiego dostępu na pasku zadań. Ukończenie akcji z tej listy mogło kończyć się niepowodzeniem.
 • Rozwiązano problem z menu kontekstowym folderu. Po wybraniu polecenia usuwania elementów polecenie zamiast tego dodawało elementy. Działo się tak, gdy zewnętrzna usługa implementowała funkcjonalność synchronizacji.

Źródło: https://blogs.windows.com/windows-insider/2024/06/13/releasing-windows-10-build-19045-4593-to-beta-and-release-preview-channels/

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia