Menu kategorii
 • Panel symboli

  Panel symboli

   Wojciech Błachno
  Wojciech Błachno
  12:00
  16.09.2019
  1767 wyświetleń

  Pismo, niezależnie od języka jaki weźmiemy na tapetę, poza literami czy cyframi, zawiera z reguły również pokaźną liczbę symboli. W dzisiejszych czasach można z powodzeniem założyć, że mają one więcej zastosowania, niż kiedykolwiek wcześniej. Wszystko za sprawą Internetu i powstania...emotikonów! No ale ograniczanie zastosowania symboli jedynie do zabawy to spory błąd. Symbole mają również bardzo profesjonalne zastosowanie, nie tylko w ścisłych dziedzinach.

  Myślnik, wykrzyknik, nawias, procent, małpa...wszystkie te symbole, i wiele innych, mamy zawsze pod ręką, bo znajdują się na każdej klawiaturze (również tej cyfrowej). Jednak co mamy robić, gdy potrzebujemy czegoś bardziej wyszukanego, jak na przykład znak alfy (α), bety (β), promila (), czy nawet zwykłej strzałki ()? Możliwości jest tu cały ogrom i wszystkie one są dostępne w systemie Windows 10. Jak się do nich dostać? Niektóre aplikacje mają wbudowane tablice znaków (jak na przykład aplikacje pakietu Office), lecz jest ona również elementem systemu Windows.

  Panel Emoji znaki

  Jednak uruchamianie za każdym razem Tablicy znaków, wyszukiwanie i kopiowanie z niej konkretnego znaku nie jest najwygodniejszym rozwiązaniem. Na szczęście Microsoft postanowił ułatwić nam sprawę i dodać nową funkcję do Panelu Emoji, który możemy uruchomić za pomocą skrótu WIN+;. W Windows 10 19H1 pojawi się tam nowa karta z symbolami. Karta oznaczona symbolem Omegi (Ω) zawiera wszystkie najpotrzebniejsze symbole podzielone na kilka sekcji. Wybór nie jest tak duży jak w przypadku Tablicy znaków, ale ta nowa funkcja i tak sporo ułatwia.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Cenne wskazówki dla Windows 10