PUBG będzie hostowany w Microsoft Azure, aby chronić prywatność i dane

PUBG będzie hostowany w Microsoft Azure, aby chronić prywatność i dane

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:20
09.11.2020
2069 wyświetleń

KRAFTON, właściciel firmy PUBG Corporation, ogłosił, że będzie hostował swoje portfolio gier multiplayer w chmurze Azure. Najpopularniejsze z nich to PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS (PUBG) na PC i konsole oraz PUBG MOBILE na urządzenia mobilne. Microsoft Azure ma zapewnić produktom bezpieczeństwo danych i ochronę prywatności.

Umowa obejmuje produkty bezpośrednio obsługiwane przez firmę i jej oddziały. Jak czytamy w oświadczeniu, Azure jest chmurą publiczną Microsoftu, wspomagającą twórców gier w budowaniu, uruchamianiu i rozwijaniu ich gier na skalę globalną. KRAFTON wyjaśnił też, jak przejście na Azure poprawi bezpieczeństwo jego produktów:

Jako że prywatność i bezpieczeństwo to główne priorytety w KRAFTON, firma będzie pracować z Microsoftem, aby zapewnić ochronę personalnych danych poprzez Azure. Azure napędza niektóre z największych gier multiplayer, zawiera najwyższej klasy ochronę i najbardziej wszechstronny pakiet ofert zgodności spośród wszystkich dostawców chmury. Współpraca upewni nas, że prawa do prywatności są przestrzegane, a rzeczone oprogramowanie będzie w pełni zgodne ze wszystkimi przyjętymi prawami i regulacjami.

KRAFTON będzie także współpracować z Microsoftem nad wprowadzeniem procesu weryfikacji, który ma zapewnić, że przechowywanie danych osobowych graczy jest zgodne z wymaganiami na terytoriach, na których firma i jej oddziały prowadzą działalność.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.businesswire.com/news/home/20201106005606/en/KRAFTON-Inc.-Announces-Global-Collaboration-With-Microsoft-Azure

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure