Menu kategorii
 • Outlook.com integruje się z Gmailem, Kalendarzem i Dyskiem Google

  Outlook.com integruje się z Gmailem, Kalendarzem i Dyskiem Google

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  14:51
  20.11.2019
  1163 wyświetlenia

  Interesujące zmiany zachodzą właśnie na Outlook.com. Część użytkowników poczty Microsoftu zauważyła nowy komunikat, świadczący o integracji z pocztą Gmail, Kalendarzem Google i Dyskiem Google. Integracja zapewni dostęp do danych z tych usług bezpośrednio w aplikacji Outlook.com.

  Zrzuty ekranu ukazujące nową integrację zaprezentował dziś rano Florian B. Po wejściu na skrzynkę Outlook.com otrzymał on powiadomienie: "Gmail + Outlook. Dodaj swoją Pocztę i Kalendarz Google do Outlook i łatwo zarządzaj wszystkim z jednego miejsca". Użytkownik może kliknąć przycisk "Wypróbuj to" bądź "Nie teraz". Taki sposób komunikacji i aktywacji nowych funkcji świadczy o dość wczesnej wersji beta. My po zalogowaniu się na skrzynce niestety nie otrzymaliśmy jeszcze takiego powiadomienia. Najwyraźniej jest to więc początek testów A/B, gdzie dostęp do nowych funkcji otrzymują w sposób mniej lub bardziej losowy tylko wybrani użytkownicy.

  Ze zrzutu ekranu wynika również, że Microsoft po raz kolejny przeprojektował interfejs Outlook.com — tym razem po to, aby umożliwić wybór konta, co umożliwia nowe menu na lewym pasku bocznym. Podobne rozwiązanie istnieje już w Outlook na iOS i Androida. W przypadku aplikacji przeglądarkowej nie jest to jeszcze rozwiązane idealnie, ponieważ po każdym przełączeniu konta następuje odświeżenie całej strony, a nie tylko części jej zawartości.

  Jak już wspomnieliśmy, integracja obejmuje nie tylko pocztę, ale i kalendarz i dysk w chmurze. Oznacza to, że dostęp do ich zawartości otrzymamy, gdy w Outlook.com przejdziemy do sekcji Kalendarz oraz Pliki. Niestety, na razie nie ma sposobu, by to przetestować. Pozostaje jedynie poczekać, aż Microsoft rozpocznie publiczną betę na szeroką skalę i poda więcej informacji.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-is-apparently-rolling-out-a-new-gmail-and-google-drive-integration-on-outlook-com

  Polecamy również w kategorii Outlook