Menu kategorii
 • Ostatnia deska ratunku. Jak dalej używać Facebooka w Windows Phone 8.1?

  Ostatnia deska ratunku. Jak dalej używać Facebooka w Windows Phone 8.1?

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  19:16
  15.06.2018
  17023 wyświetlenia

  Facebook nie ma litości dla Windows Phone 8.1 i w sumie trudno mu się dziwić. Większość liczących się deweloperów odcina wsparcie dla opuszczonej przez twórców i użytkowników platformy, niemniej jednak zadeklarowani fani wciąż znajdują sposoby, by wykrzesać jeszcze z "Mobilnych Okienek" ostatnie iskry. Jeśli nie możecie żyć bez Facebooka na swojej Lumii, koniecznie sprawdźcie jeden z tych sposobów.

  Facebook + Lumia

  Facebook poszedł w ślady Twittera i od wczoraj jego aplikacje Facebook i Messenger nie działają w Windows 8.1 i Windows Phone 8.1. Użytkownicy mogą je wprawdzie otworzyć, ale próby zalogowania są udaremniane. Standardowym wyjściem byłoby przeniesienie się na przeglądarkową wersję serwisu, ale tu czeka kolejne rozczarowanie - Internet Explorer nie jest w stanie w pełni obsłużyć mobilnej witryny Facebooka. W zasadzie prócz przewijania tablicy i postowania zmian statusu wiele zdziałać się nie da. Nie działają kluczowe funkcjonalności, jak sprawdzanie powiadomień i wiadomości, a ich przyciski są zwyczajnie zablokowane i nie odpowiadają na dotyk. Czy to koniec? Okazuje się, że nie.

  W sieci pojawił się sposób, by przywrócić działanie Facebooka na niewspieranej już oficjalnie platformie Windows Phone 8.1:

  1. Wyszukujemy w Sklepie Windows Phone aplikację UC Browser.
  2. Instalujemy ją i uruchamiamy.
  3. Wchodzimy na Facebook.com. Witryna powinna działać, jak przystało na aplikację webową, zapewniając funkcje, z którymi nie radzi sobie Internet Explorer.

  Facebook nie jest przypadkiem odosobnionym, dlatego posiadacze Lumii mogą się spodziewać, że działające jeszcze aplikacje mogą zostać w każdej chwili wyłączone. Kurczącej się grupie oddanych fanów zdaje się to jednak nie przeszkadzać... A przynajmniej nie w takim stopniu, by przesiąść się na Androida lub iOS-a.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/how-to-continue-using-facebook-on-windows-phone-8-1-in-2018/

  Polecamy również w kategorii Windows Phone