Ostatnia deska ratunku. Jak dalej używać Facebooka w Windows Phone 8.1?

Ostatnia deska ratunku. Jak dalej używać Facebooka w Windows Phone 8.1?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:16
15.06.2018
10 komentarzy
9897 wyświetleń

Facebook nie ma litości dla Windows Phone 8.1 i w sumie trudno mu się dziwić. Większość liczących się deweloperów odcina wsparcie dla opuszczonej przez twórców i użytkowników platformy, niemniej jednak zadeklarowani fani wciąż znajdują sposoby, by wykrzesać jeszcze z "Mobilnych Okienek" ostatnie iskry. Jeśli nie możecie żyć bez Facebooka na swojej Lumii, koniecznie sprawdźcie jeden z tych sposobów.

Facebook + Lumia

Facebook poszedł w ślady Twittera i od wczoraj jego aplikacje Facebook i Messenger nie działają w Windows 8.1 i Windows Phone 8.1. Użytkownicy mogą je wprawdzie otworzyć, ale próby zalogowania są udaremniane. Standardowym wyjściem byłoby przeniesienie się na przeglądarkową wersję serwisu, ale tu czeka kolejne rozczarowanie - Internet Explorer nie jest w stanie w pełni obsłużyć mobilnej witryny Facebooka. W zasadzie prócz przewijania tablicy i postowania zmian statusu wiele zdziałać się nie da. Nie działają kluczowe funkcjonalności, jak sprawdzanie powiadomień i wiadomości, a ich przyciski są zwyczajnie zablokowane i nie odpowiadają na dotyk. Czy to koniec? Okazuje się, że nie.

W sieci pojawił się sposób, by przywrócić działanie Facebooka na niewspieranej już oficjalnie platformie Windows Phone 8.1:

 1. Wyszukujemy w Sklepie Windows Phone aplikację UC Browser.
 2. Instalujemy ją i uruchamiamy.
 3. Wchodzimy na Facebook.com. Witryna powinna działać, jak przystało na aplikację webową, zapewniając funkcje, z którymi nie radzi sobie Internet Explorer.

Facebook nie jest przypadkiem odosobnionym, dlatego posiadacze Lumii mogą się spodziewać, że działające jeszcze aplikacje mogą zostać w każdej chwili wyłączone. Kurczącej się grupie oddanych fanów zdaje się to jednak nie przeszkadzać... A przynajmniej nie w takim stopniu, by przesiąść się na Androida lub iOS-a.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/how-to-continue-using-facebook-on-windows-phone-8-1-in-2018/

Polecamy również w kategorii Windows Phone

Komentarze

 • Autor 23:28 15.06.2018

  Tak trudno linkować do polskiego sklepu? To nie pierwszy raz.

 • Krzysztof Sulikowski 00:05 16.06.2018

  I nie ostatni ;)

 • wojtek 00:25 16.06.2018

  może po prostu trzeba używac tych platform, które działają. IE w wp 8.1 jest właściwie odpowiednikiem IE11 na desktopach. jeśli tej przeglądarki się nie wspiera, to niech sami używają tego gniota:)

 • gość 07:36 16.06.2018

  Może ten nie działający fb to tylko przejściowy problem, większość aplikacji do obsługi Facebooka od firm trzecich w sklepie MS działających jak domniemam na zasadzie wyświetlania mobilnej wersji strony internetowej FB przy pomocy IE działa bez zastrzeżeń, a żeby otworzyć np zakładkę messengera w IE wystarczy przytrzymać dłużej ikonkę - otworzyć w nowej karcie i już można pisać ze znajomymi ;)

 • lascki 10:30 16.06.2018

  W przeglądarce działa bez problemu wersja basic facebooka - wystarczy wpisać w przeglądarce mbasic.facebook.com i wchodzimy na wersje serwisu przeznaczona na proste telefony. Wyglad jest oczywiście archaiczny, ale wszystko działa jak i w dodatku jest mega lekkie dla systemu. Napiszcie może artykuł o takiej możliwości, zawsze to jest jakas alternatywa i fajnie żeby uzytkownicy o takowej wiedzieli.

 • Andrzej192 12:03 16.01.2019

  Dziękuję "Lascki" za podpowiedź! Znowu mam FB na Lumii! Rewelacja. Co to znaczy faochwa wiedza! Pozdrawiam!

 • B2110 17:39 27.02.2019

  Mam pytanie do "Lascki" - czy jest możliwość korzystania na Lumii 925 z Windows Phone 8.1 z Messengera ??? Wiem, ze oficjalnie nie ma wsparcia i nie da się ściągnąć/korzystać, ale byc może istnieje jakiś "myk" tak jak z Fb ?? Z góry dziękuję za informację (jaka by ona nie była). Pozdrawiam.

 • Krzysztof Sulikowski 01:48 28.02.2019

  Wejście na normalnego Facebooka przez przeglądarkę?

 • lax 12:29 06.03.2019

  Także podziękowania do Lascki-mam facebooka dzięki mbasic...

 • apropo messsengerawlumii 21:16 30.03.2019

  Hej ludzie. Na lumii tez możecie miec messengera aczkolwiek inaczej wygląda i ma inne nazwy. Oto jak: Na stronie mbasic.facebook u samej góry macie cos takiego jak wiadomości chat. Jak to otwarlam i zaczelam pisac, normalnie skontaktowalam sie ze znajoma :) wygląd fakt bardzo archaiczny ale grunt ze jest. Dziękuję mam nadzieje ze pomogłam. Czesc :)

Skomentuj

Autor