Menu kategorii
 • Opcje programu

  Opcje programu

   Adam Myszkowski
  Adam Myszkowski
  00:00
  12.03.2010
  4514 wyświetlenia

  Ustawienia programu Galeria fotografii usługi Windows Live znajdziemy w menu Plik pod pozycją Opcje. Na trzech zakładkach rozmieszczono poszczególne kategorie ustawień. Z poziomu karty Ogólne możemy zdecydować, czy wyświetlane mają być podglądy plików w etykietkach, podczas korzystania z narzędzi programu. Kolejną opcją jest automatyczne usuwanie oryginalnych plików po zastosowaniu ich korekcji. Korzystając z funkcji Napraw, zapisujemy efekt końcowy jako kopię oryginalnego pliku. Program może automatycznie przenosić oryginalne pliki do kosza, po określonej ilości dni. Opcja Wykrywanie twarzy pozwoli automatycznie rozpoznać twarze na zdjęciach, co jest przydatne przy oznaczaniu osób na fotografiach.

  Opcje programu Photo Gallery

  Zakładka Importuj powinna nas zainteresować zwłaszcza, gdy często importujemy zdjęcia z zewnętrznych nośników. Możemy zdefiniować, jakie akcje będą wykonywane dla poszczególnych typów nośników, miejsce, do którego będą zgrywane pliki, oraz inne opcje, takie, jak usuwanie oryginalnych plików z nośnika po zaimportowaniu do komputera, czy automatyczne obracanie zdjęć, które są wykadrowane pionowo.

  Na zakładce Oznakowania możemy zdefiniować, czy do plików udostępnianych poprzez program będą dodawane tzw. metadane, takie jak podpisy, czy oznaczenia osób. Usuń nieużywane oznakowania pozwoli z kolei oczyścić listę oznakowań, które nie są już przypisane do żadnej z fotografii.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Windows Live Photo Gallery w Windows 7