Opcje indeksowania

Opcje indeksowania

 Przemysław Dziak
Przemysław Dziak
00:00
23.11.2009
3 komentarze
8082 wyświetlenia

Indeksowanie pozwala na znaczne przyspieszenie wyszukiwania danych w określonych lokalizacjach. By uzyskiwać bardziej satysfakcjonujące wyniki wyszukiwania, możemy skonfigurować tę funkcję. Zobaczmy jak to zrobić.

Klikamy Start, Panel sterowania, a następnie w polu Widok według ustawiamy Duże ikony. Spośród wszystkich elementów Panelu sterowania wyszukujemy ikonę Opcję indeksowania. Domyślnie system Windows 7 indeksuje jedynie historię programu Internet Explorer 8, składniki menu Start, pliki trybu offline oraz foldery użytkowników. By dodać dodatkowe lokalizacje, które często przeszukujemy, klikamy przycisk Modyfikuj. W polu Zmienianie indeksowanych lokalizacji, za pomocą strzałek rozwijamy drzewo i zaznaczamy katalog, który ma być uwzględniany przy indeksowaniu. W celu zatwierdzenia zmian klikamy przycisk OK.

Opcje indeksowania

Po zakończeniu indeksowania, możemy już rozpocząć wyszukiwanie po otwarciu menu Start i wpisaniu frazy w pole Wyszukaj programy i pliki. Istnieje również możliwość skonfigurowania zaawansowanych opcji indeksowania. W tym celu w oknie Opcje indeksowania klikamy przycisk Zaawansowane. Jeśli chcemy odbudować indeks w celu włączenia do niego nowo dodanych plików, klikamy przycisk Odbuduj. By określić, jakie typy plików mają być wyszukiwane, przechodzimy na zakładkę Typy plików i odznaczamy niechciane pozycje.

Opcje indeksowania


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Bezpieczeństwo i kondycja systemu

Komentarze

  • D-Arcy 00:19 28.11.2009

    Pytanie do ludzi, którzy już mają 7-kę - czy mieli dyskiem tak samo jak Vista?

  • sas 10:43 28.11.2009

    Ten fakt nie występuje w Windows 7, System jest stabilny, dopracowany w jakiś 99%, Jeżeli masz dość nowy sprzęt to potestuj wersję 90 dniową i się przekonaj.

  • PK 10:33 30.11.2009

    W XP też mieli. I nie wierzę że w 7 nie mieli. Przecież musi przeskanować dysk aby utworzyć indeksy. Moim prywatnym zdaniem indeksowanie jest bez sensu, chyba, że pracujemy chaotycznie głupio i zapisujemy dane gdzie popadnie. Wtedy oczywiście włączamy wyszukiwanie w "Mój komputer" i indeksy wydają się niezbędne :D. Dla normalnego usera to tylko spowolnienie pracy kompa przez zajęcie czasu procesora na ciągłe przebudowywanie indeksów.

Skomentuj

Autor