Ograniczenia w używaniu programów

Ograniczenia w używaniu programów

 Adam Myszkowski
Adam Myszkowski
00:00
22.01.2010
3 komentarze
2998 wyświetleń

Wśród kilku nowych funkcji systemu Windows 7 związanych z funkcją Kontrola rodzicielska znajdziemy także możliwość kontrolowania programów, które są uruchamiane na komputerze innego użytkownika.

Do blokowania niepożądanych programów niezbędne będą uprawnienia administratora dla naszego konta. Gdy upewnimy się, że je posiadamy, wejdźmy w menu Start i kliknijmy obraz naszego konta na górze menu. Znajdziemy się w Kontach użytkowników. Klikamy odnośnik Zarządzaj innym kontem i wybieramy Konfigurowanie ustawień kontroli rodzicielskiej. Następnie wybieramy konto, na które chcemy nałożyć ograniczenia.

W następnym kroku włączamy kontrolę rodzicielską zaznaczając Włączona, egzekwuj bieżące ustawienia. Klikamy łącze Dozwalaj i blokuj określone programy i przechodzimy do właściwej konfiguracji blokady. Możemy zablokować włączanie określonych programów i zezwalać na uruchamianie innych.

Lista kontroli programów

Zaznaczenie drugiej opcji spowoduje rozpoczęcie wyszukiwania zainstalowanych na komputerze programów. Po zakończeniu wyszukiwania pojawi się lista, na której możemy zaznaczać określone programy, na których używanie chcemy zezwolić. Jeśli jakiegoś programu nie ma na liście, możemy użyć przycisku Przeglądaj i własnoręcznie wskazać plik programu, którego uruchamianie chcemy zaaprobować. Zmiany zatwierdzamy kliknięciem przycisku OK.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Kontrola rodzicielska w Windows 7

Komentarze

  • Kuki 07:17 26.01.2010

    Ciekawa szyba porada.[img]../tinymce/jscripts/tiny_mce/plugins/emotions/img/smiley-smile.gif[/img]

  • Daniel 09:58 26.01.2010

    Widziałem już to w pewnym Tutorialu o Windows 7. Fajna rzecz, korzystałem z niej wiele razy. Mam 1 konto z włączoną kontrolą i według mnie jest ona bardzo fajna, więc jeżeli mamy młodsze rodzeństwo, lub kogoś młodszego w rodzinie i chcemy, żeby korzystał z komputera bezpiecznie, to jak najbardziej polecam tą funkcję w Windows 7 :). Pozdrawiam.

  • marsjaninzmarsa 04:11 09.02.2010

    Tyle, że to już w Viscie  było... ;)

Skomentuj

Autor