Menu kategorii
 • Ograniczenia w używaniu programów

  Ograniczenia w używaniu programów

   Adam Myszkowski
  Adam Myszkowski
  00:00
  22.01.2010
  3163 wyświetlenia

  Wśród kilku nowych funkcji systemu Windows 7 związanych z funkcją Kontrola rodzicielska znajdziemy także możliwość kontrolowania programów, które są uruchamiane na komputerze innego użytkownika.

  Do blokowania niepożądanych programów niezbędne będą uprawnienia administratora dla naszego konta. Gdy upewnimy się, że je posiadamy, wejdźmy w menu Start i kliknijmy obraz naszego konta na górze menu. Znajdziemy się w Kontach użytkowników. Klikamy odnośnik Zarządzaj innym kontem i wybieramy Konfigurowanie ustawień kontroli rodzicielskiej. Następnie wybieramy konto, na które chcemy nałożyć ograniczenia.

  W następnym kroku włączamy kontrolę rodzicielską zaznaczając Włączona, egzekwuj bieżące ustawienia. Klikamy łącze Dozwalaj i blokuj określone programy i przechodzimy do właściwej konfiguracji blokady. Możemy zablokować włączanie określonych programów i zezwalać na uruchamianie innych.

  Lista kontroli programów

  Zaznaczenie drugiej opcji spowoduje rozpoczęcie wyszukiwania zainstalowanych na komputerze programów. Po zakończeniu wyszukiwania pojawi się lista, na której możemy zaznaczać określone programy, na których używanie chcemy zezwolić. Jeśli jakiegoś programu nie ma na liście, możemy użyć przycisku Przeglądaj i własnoręcznie wskazać plik programu, którego uruchamianie chcemy zaaprobować. Zmiany zatwierdzamy kliknięciem przycisku OK.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Kontrola rodzicielska w Windows 7