Menu kategorii
 • Office Lens dla Windows Phone przekonwertuje obraz do tekstu PDF

  Office Lens dla Windows Phone przekonwertuje obraz do tekstu PDF

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  19:19
  05.02.2015
  3142 wyświetlenia

  Office Lens to aplikacja, która zamieni naszego smartfona w skaner z pełną funkcjonalnością OCR (Optical Character Recognition). Innymi słowy, potrafi ona zamienić obraz w tekst, co nie tylko zmniejszy rozmiar pliku (np. zdjęcia książki w formacie JPG), ale też umożliwi edytowanie go w programach takich jak Word, PowerPoint czy OneNote, z którymi jest w pełni zsynchronizowana.

  Dziś do Sklepu Windows Phone trafiła zaktualizowana wersja aplikacji. Office Lens w wersji 1.4.3727.0 umożliwi konwertowanie plików do dokumentów PDF. Nowa funkcjonalność zawiera wsparcie dla technologii OCR, dzięki czemu z łatwością wyodrębnimy czysty tekst ze zdjęć. "Aplikacja Office Lens jest jak skaner w kieszeni. Magicznie zmienia notatki z tablic do postaci cyfrowej. Zawsze znajdziesz ważne dokumenty i wizytówki. Zapisuj pomysły i rób zdjęcia na później. Nie zgubisz już przepisów ani zapisków na karteczkach!" - informuje Microsoft.

  Office Lens Office Lens Office Lens

  Aplikacja zawiera wsparcie dla chmury OneDrive. Oznacza to, że zapisany przez nas dokument będziemy mogli otworzyć na dowolnym naszym urządzeniu, bez konieczności ręcznego przenoszenia plików. Jak tłumaczy Microsoft: "Obrazy można konwertować na dokumenty PDF (pdf), dokumenty Word (docx) lub prezentacje PowerPoint (pptx). Będą one automatycznie zapisywane w usłudze OneDrive."

  Office Lens Office Lens Office Lens

  W jaki sposób Office Lens radzi sobie z rozpoznawaniem dokumentu? Aplikacja korzysta z technologii machine learning (uczenia maszynowego), by samodzielnie dopasować formę konwersji do charakteru naszego zdjęcia. Tym samym potrafi ona oddzielić grafikę od tekstu, przekonwertować obraz rastrowy do wektorowego czy rozpoznać tabele, by wynik końcowy stał się jak najbardziej czytelny.

  Apkę Office Lens dla Windows Phone 8/8.1 pobierzemy bezpłatnie ze Sklepu Windows Phone.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: http://www.winbeta.org/news/office-lens-windows-phone-can-now-convert-images-pdf-files?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

  Polecamy również w kategorii Sklep Windows Phone