Office 365 najczęściej używaną przez firmy aplikacją w chmurze

Office 365 najczęściej używaną przez firmy aplikacją w chmurze

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:32
21.08.2015
1972 wyświetlenia

Według raportu portalu Okta, Office 365 jest aktualnie najszerzej rozpowszechnioną aplikacją dla biznesu w chmurze, pokonując tym samym dotychczasowego lidera, Salesforce.com. To dla Microsoftu znaczący kamień milowy, jako że Salesforce od ponad dekady grał pierwsze skrzypce w opartym na chmurze segmencie Software as a Service.

Okta to firma dostarczająca narzędzi do zarządzania usługami w chmurze i śledząca użycie aplikacji w chmurze od 2012 r. Najnowszy raport jest efektem "analizy użytkowania ponad 4000 różnych aplikacji w chmurze przez 2500 firm ze 185 krajów". Ranking przedstawiony przez Okta zawiera pięć najczęściej używanych aplikacji w chmurze. Są to kolejno:

  1. Office 365
  2. Salesforce.com
  3. Box
  4. Google Apps
  5. Concur (SAP)

Okta

Choć pierwsze miejsce w ogólnoświatowym rankingu przypada Office 365, w niektórych krajach (m. in. Australia, Brazylia, Japonia, Meksyk) dominująca pozycja należy do Google Apps. Z raportu wynika także, że zarówno małe, jak i duże firmy obsługują przeciętnie od 11 do 16 aplikacji w chmurze. Choć segment ten został opanowany przez wielkich graczy, na popularności zyskują mniej znane aplikacje. Spośród najbardziej znaczących wzrostów użytkowania należy wymienić:

  • Slack +50%
  • PagerDuty +25%
  • Survey Monkey +23%
  • New Relic +20%

Jak zauważył Arik Hesseldahl z portalu re/code, "Okta przypisuje sukces Office ruchom, wykonanym przez CEO Microsoft, Satyę Nadellę, które zachęciły klientów firmy do skorzystania z jej oferty oprogramowania w chmurze, nie tylko w kontekście pakietu biurowego [produktywnego], ale także usług poczty e-mail Outlook". Rzeczywiście, od czasu objęcia stanowiska dyrektora przez Nadellę biznes w chmurze Microsoftu nabrał znacznego rozpędu. Analitycy szacują, że w 2018 r. firma osiągnie z tytułu owych usług przychód rzędu 20 miliardów dolarów.

Szczegółowy raport wraz ze wszystkimi niezbędnymi wykresami znajdziecie na stronie firmy Okta.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.winbeta.org/news/office-365-is-the-most-widely-used-cloud-application-among-businesses

Polecamy również w kategorii Office 365