Menu kategorii
 • Office 2019 oficjalnie zapowiedziany!

  Office 2019 oficjalnie zapowiedziany!

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  20:30
  26.09.2017
  3260 wyświetleń

  W kwietniu tego roku Microsoft dokonał pewnych zmian w wymaganiach Office. Pojawiły się wtedy informacje, że istniejące wersje Office stracą wsparcie w 2020 r. Logiczne wydaje się więc, że Office 2016 musi doczekać się następcy. Dziś na konferencji Microsoft Ignite 2017 padła konkretna zapowiedź - Office 2019. Nowa wersja pakietu trafi na rynek już w przyszłym roku.

  Office 2019 będzie następną dożywotnią aktualizacją pakietu. W jej wydaniu przewidzianym na drugą połowę 2018 r. znajdą się wszystkie dożywotnie wersje aplikacji Office (w tym Word, Excel, PowerPoint i Outlook) i aplikacji serwerowych (Exchange, SharePoint i Skype dla Firm). Wersje poglądowe nowych produktów zostaną oddane do użytku w połowie przyszłego roku. Office 2019 ma wprowadzić nowe możliwości użytkownika i IT dla klientów, którzy nie są jeszcze gotowi na chmurę.

  Microsoft Office 2019

  Na temat zawartości Office 2019 nie wiadomo jeszcze zbyt wiele. Microsoft wspomina tylko o przykładach, takich jak poprawiona obsługa funkcji Ink, nowych formułach i wykresach w Excelu, funkcjach animacji wizualnej - jak Morph i Zoom - w prezentacjach PowerPoint czy wreszcie o rozszerzeniach serwerowych dla administratorów, które poprawią łatwość zarządzania, użyteczność i bezpieczeństwo a także wprowadzą wsparcie dla funkcji głosowych. Microsoft przedstawił też harmonogram nadchodzących zmian. Na osi czasu poniżej możemy zobaczyć, kiedy kończy się rozszerzone wsparcie starszych wersji Office oraz podstawowe wsparcie tych nowszych. Jak widać, Office 2019 będzie jedyną wersją z licencją dożywotnią, dla której wsparcie podstawowe będzie oferowane po październiku 2020 r.

  Microsoft Office 2019

  "Innowacja oparta na chmurze to temat przewodni na Ignite w tym tygodniu. Rozumiemy jednak, że przejście do chmury jest przygodą, na drodze do której pojawia się wiele czynników do rozważenia. Office 2019 będzie cenną aktualizacją dla klientów, którzy czują potrzebę zachowania niektórych lub nawet wszystkich swoich aplikacji i funkcji serwerowych w wydaniach on-premise" - podsumowuje Microsoft. Więcej oficjalnych informacji na temat Office 2019 firma udzieli w najbliższych miesiącach.

  Aktualizacja: Zarówno przegląd nowości w Office 2019, jak i odpowiedzi na najważniejsze pytania znajdziecie w naszym nowym artykule:

  Czytaj dalej:
  Office 2019 to właściwie już Office 365?


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://blogs.office.com/en-us/2017/09/26/the-next-perpetual-release-of-office/

  Polecamy również w kategorii Office 2019