Odświeżenie wizualne i sporo inteligentnych nowości w OneNote

Odświeżenie wizualne i sporo inteligentnych nowości w OneNote

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:11
25.05.2022
1390 wyświetleń

W zeszłym roku Microsoft zapowiedział, że połączy aplikacje "OneNote" i "OneNote dla Windows 10" w jedno rozwiązanie. Prace nad nim miały potrwać coś koło roku, a w międzyczasie gigant miał zdawać raporty z postępów. Taki międzyczas właśnie nadszedł. W poście na blogu firma dzieli się zrzutami ekranu i opisami wielu nowych funkcji, a także zmodernizowanych elementów interfejsu.

Wizualne odświeżenie, początkowo obejmujące wstążkę, zostało teraz rozszerzone na inne składniki, takie jak lista stron, karty sekcji i nie tylko. Zauważymy też efekt Mica spajający estetykę Windows 11. Grzechem byłoby nie wspomnieć też o zaokrąglonych rogach. Jeśli chodzi o zmiany w UI, które faktycznie przekładają się na poprawę UX, to można wspomnieć o tym, że nieprzeczytane strony będą teraz miały obok siebie małe, wypełnione kółko.

OneNote na Windows 11

Inne funkcjonalności w nowym OneNote to np. uproszczona wstążka, zaktualizowana karta Rysowanie, ulepszona obsługa pióra Surface Slim Pen 2, sortowanie stron, ulepszone środowisko udostępniania, możliwość wstawiania zdjęć bezpośrednio z aplikacji Aparat, a także planowane ulepszenia związane z wprowadzaniem odręcznym i głosowym. OneNote będzie mógł ponadto aktualizować się w tle, nawet gdy urządzenie jest zablokowane.

Obecnie dla wszystkich użytkowników Microsoft 365 w Current Channel dostępne są funkcje zamiany wprowadzania odręcznego na kształty (Ink to shape), zamiany pisma odręcznego na tekst ze świadomością rozmiaru fontu, sortowanie stron i aktualizowanie przy zablokowanym ekranie. Z kolei Office Insiderzy mogą dodatkowo korzystać ze wstawiania obrazu z aparatu i nowego doświadczenia udostępniania.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-365-blog/refreshing-the-onenote-app-on-windows/ba-p/3401914

Polecamy również w kategorii Microsoft 365