Menu kategorii
 • Obsługa sprzętu i urządzeń w Windows XP - wstęp

  Obsługa sprzętu i urządzeń w Windows XP - wstęp

   Microsoft
  Microsoft
  00:00
  07.04.2006
  4389 wyświetleń

  Wprowadzenie

  Obsługa sprzętu w systemie operacyjnym Microsoft® Windows® XP została usprawnione na wiele sposobów, dostarczając korzyści pochodzące z linii produktów Windows 2000 (w postaci większej stabilności systemu) i Windows Millennium Edition (zgodność sprzętowa). Windows XP współpracuje w technologii "włącz i graj" (plug-and-play) z setkami urządzeń nie obsługiwanych przez Windows 2000, jak również posiada wzbogacone możliwości współpracy z Uniwersalną Magistralą Szeregową (USB), IEEE 1394, złączami PCI, i innymi magistralami. Sama technologia "Włącz i graj" została specjalnie poprawiona dla Windows XP, poprzez poprawę wydajności, szczególnie podczas procesu instalowania nowych urządzeń. Większość sterowników urządzeń pozostała nie zmieniona w stosunku do Windows 2000, jednak Windows XP wykorzystuje również sterowniki z Windows Me, wprowadzając technologię WIA, która jest rozbudowanym narzędziem współpracy, umożliwiającym pobieranie obrazu nieruchomego z takich urządzeń jak cyfrowe aparaty fotograficzne, czy skanery.

  Podsumowanie

  Jednym z głównych celów w tej wersji Windows było dostarczenie najlepszych możliwości instalowania i używania różnych urządzeń. Ważną częścią tego było wdrożenie maksymalnie wielu sterowników w Windows XP. Setki przetestowanych i zatwierdzonych sterowników jest dostarczanych wraz z systemem operacyjnym, a wiele dodatkowych będzie dostępnych przez system Windows Update dla wygodnej i automatycznej instalacji na Twoim komputerze.

  Do Windows XP zostały dodane nowe i lepsze sterowniki obsługujące mnóstwo nowych urządzeń i klas urządzeń, takich jak bezprzewodowe karty sieciowe, macierzowe mikrofony USB, rozszerzone porty PS/2 i USB do obsługi klawiatur, które mają dodatkowe klawisze do obsługi funkcji multimedialnych, przeglądania sieci Internet, zarządzania energią, i/lub innymi funkcjami; także monitory z wysoką rozdzielczością do 200 punktów na cal.

  Ten artykuł opisuje zaledwie część funkcji i technologii Windows XP, które usprawniają zarządzanie urządzeniami i sprzętem. Od Windows Me, Windows XP dziedziczy technologię WIA, która upraszcza pracę z aparatami cyfrowymi. Więcej, Windows XP polepsza nagrywanie i odtwarzanie cyfrowego audio i video; tworzenie płyt CD może być teraz wykonywane wygodnie i efektywnie przez technologie wbudowane w Windows. Podwójny podgląd dodaje nowe możliwości konfiguracyjne do opcji obsługi wielu monitorów ponad to, co oferowały poprzednie wersje Windows. No i na koniec, Windows XP dziedziczy z Windows 2000 obsługę ACPI, która umożliwia zaawansowaną obsługę zarządzania energią sprzętu i urządzeń.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Obsługa sprzętu i urządzeń