Menu kategorii
 • Nowe możliwości personalizacji stron w SharePoint

  Nowe możliwości personalizacji stron w SharePoint

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  19:22
  12.02.2019
  387 wyświetleń

  W ostatnim czasie Microsoft dość poważnie wziął się za udoskonalanie SharePointa, a w szczególności narzędzi, które pozwalają użytkownikom dopasować wygląd stron, dodawać interakcje, wizualizacje, oznaczenia kolorystyczne i inne elementy. Pod koniec grudnia pisaliśmy na przykład o nowych możliwościach rozbudowy stron SharePoitna, a dziś powiemy parę słów o kolejnych.

  Nowe i zaktualizowane możliwości personalizacji stron SharePointa w Office 365

  • Personalizacja obszaru tytułowego dla każdej strony: nowoczesne strony i artykuły w SharePoint mają teraz więcej opcji personalizacji obszaru tytułowego. Dostępne są cztery szablony, dwie opcje wyrównania (do lewej i wyśrodkowanie), znaki tekstowe nad tytułem, możliwość zmiany wyświetlanego autora oraz pokazania lub ukrycia daty publikacji.
  • Wsparcie dla tła sekcji na nowoczesnych stronach: dzięki temu wsparciu łatwiej jest zobaczyć poszczególne sekcje i dodać zróżnicowanie wizualne na stronie. Możemy utworzyć dodatkowy projekt, co pozwala uzyskać przejrzystość, gdy użytkownik przewija zawartość. Możemy również dodawać kolory z motywu witryny (neutralny, miękki i mocny) na tle sekcji strony lub pozostawić je białe (opcja domyślna).
  • Personalizacja miniatur stron i opisów w okienku edycji szczegółów strony: spersonalizowana zawartość będzie prezentowana w ten sposób w wynikach wyszukiwania, podświetlonej zawartości, podglądzie i innych miejscach - dokładnie tak, jak ją dostosowaliśmy.
   • Wybór nowej miniatury: wcześniej jej obraz dla strony (używany w wynikach wyszukiwania itd.) był automatycznie wybierany. Teraz możemy załadować własny.
   • Wybór nowego opisu: wcześniej za opis strony służył pierwszy tekst pojawiający się na stronie. Teraz możemy podać własny tekst opisu.
  • Koniec z przyciskiem feedbacku: przycisk feedbacku z dniem 18 lutego odchodzi na emeryturę. Znajdował się on w stopce stron domowych/nowoczesnych w SharePoint. Opiniami dzielić się można jednak nadal - Microsoft zamieści link do UserVoice.

  Wszystkie opisane wyżej zmiany zostały już udostępnione klientom z wybraną opcją Targeted Release. Do wszystkich w Office 365 powinny dotrzeć pod koniec lutego.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/Microsoft-SharePoint-Blog/SharePoint-page-enhancements/ba-p/334735

  Polecamy również w kategorii Office 365