Nowe możliwości personalizacji stron w SharePoint

Nowe możliwości personalizacji stron w SharePoint

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:22
12.02.2019
341 wyświetlenie

W ostatnim czasie Microsoft dość poważnie wziął się za udoskonalanie SharePointa, a w szczególności narzędzi, które pozwalają użytkownikom dopasować wygląd stron, dodawać interakcje, wizualizacje, oznaczenia kolorystyczne i inne elementy. Pod koniec grudnia pisaliśmy na przykład o nowych możliwościach rozbudowy stron SharePoitna, a dziś powiemy parę słów o kolejnych.

Nowe i zaktualizowane możliwości personalizacji stron SharePointa w Office 365

  • Personalizacja obszaru tytułowego dla każdej strony: nowoczesne strony i artykuły w SharePoint mają teraz więcej opcji personalizacji obszaru tytułowego. Dostępne są cztery szablony, dwie opcje wyrównania (do lewej i wyśrodkowanie), znaki tekstowe nad tytułem, możliwość zmiany wyświetlanego autora oraz pokazania lub ukrycia daty publikacji.
  • Wsparcie dla tła sekcji na nowoczesnych stronach: dzięki temu wsparciu łatwiej jest zobaczyć poszczególne sekcje i dodać zróżnicowanie wizualne na stronie. Możemy utworzyć dodatkowy projekt, co pozwala uzyskać przejrzystość, gdy użytkownik przewija zawartość. Możemy również dodawać kolory z motywu witryny (neutralny, miękki i mocny) na tle sekcji strony lub pozostawić je białe (opcja domyślna).
  • Personalizacja miniatur stron i opisów w okienku edycji szczegółów strony: spersonalizowana zawartość będzie prezentowana w ten sposób w wynikach wyszukiwania, podświetlonej zawartości, podglądzie i innych miejscach - dokładnie tak, jak ją dostosowaliśmy.
    • Wybór nowej miniatury: wcześniej jej obraz dla strony (używany w wynikach wyszukiwania itd.) był automatycznie wybierany. Teraz możemy załadować własny.
    • Wybór nowego opisu: wcześniej za opis strony służył pierwszy tekst pojawiający się na stronie. Teraz możemy podać własny tekst opisu.
  • Koniec z przyciskiem feedbacku: przycisk feedbacku z dniem 18 lutego odchodzi na emeryturę. Znajdował się on w stopce stron domowych/nowoczesnych w SharePoint. Opiniami dzielić się można jednak nadal - Microsoft zamieści link do UserVoice.

Wszystkie opisane wyżej zmiany zostały już udostępnione klientom z wybraną opcją Targeted Release. Do wszystkich w Office 365 powinny dotrzeć pod koniec lutego.

Wszystkie produkty Microsoft w jednym miejscu - Sklep CentrumXP


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/Microsoft-SharePoint-Blog/SharePoint-page-enhancements/ba-p/334735

Polecamy również w kategorii Office 365