Nowe funkcje zarządzania kontaktami w Outlook w przeglądarce

Nowe funkcje zarządzania kontaktami w Outlook w przeglądarce

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:32
29.09.2022
805 wyświetleń

W odpowiedzi na feedback użytkowników Microsoft udostępnił nowe funkcje zarządzania kontaktami w aplikacji internetowej Outlook. Kontakty z czasem mogą stać się nieaktualne, dlatego użytkownicy chcieli, aby aktualizowały się automatycznie. Były też trudności z organizowaniem kontaktów, na co również Microsoft znalazł odpowiedź.

Microsoft dostarczył szereg nowych funkcji, które usprawnią zarządzanie kontaktami, w tym:

Samodzielnie aktualizujące się kontakty

Wszystkie nowe kontakty dodawane z kart osób należących do organizacji będą samoaktualizującymi się kontaktami. Kontakty te automatycznie pozostają aktualne w oparciu o katalog organizacji. Wszelkie modyfikacje ich szczegółów, np. numeru telefonu, wydziału etc., będą automatycznie zaktualizowane w kontakcie. Użytkownicy mogą przy tym wybrać szczegóły, które mają pozostawać niezmieniane, tak aby nie utracić cennych danych kontaktowych. Funkcjonalność jest dostępna tylko dla użytkowników firmowych Microsoft 365.

Zarządzanie kontaktami w Outlook w przeglądarce

Organizowanie kontaktów przy pomocy kategorii

W ramach odejścia od tradycyjnego organizowania kontaktów Microsoft prezentuje Kategorie — nowy, łatwy, nowoczesny i elastyczny sposób zarządzania kontaktami, który zastępuje istniejące foldery. Kategorie są jak etykiety, które można przypisywać do kontaktów, aby grupować je w określonych kategoriach. Istniejące foldery można migrować do Kategorii, aby widzieć je jako kategorie w panelu nawigacji po lewej.

Zarządzanie kontaktami w Outlook w przeglądarce

Nowy edytor kontaktów

Nowy edytor kontaktów zapewnia nowe, lepsze wrażenia wizualne. Pozwala on tworzyć, aktualizować i kategoryzować kontakty oraz zarządzać nimi z widoków poczty, kalendarza i osób. Dzięki temu możemy skupić się na istotnej pracy, mogąc jednocześnie zarządzać swoimi kontaktami.

Zarządzanie kontaktami w Outlook w przeglądarce

Aktualizacja widoku "Osoby"

Zakładka "Osoby" w Outlook Web App (OWA) jest teraz napędzana przez nowy, rozbudowany i inteligentny schemat kontaktów. W widoku tym możemy przeglądać, zarządzać i organizować kontakty; tworzyć i zarządzać listami kontaktów, zyskać dostęp do ważnych kontaktów, dodając je do ulubionych; szybko dzwonić, wysyłać wiadomości i wysyłać e-maile do kontaktów lub list kontaktów i nie tylko.

Zarządzanie kontaktami w Outlook w przeglądarce


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-365-blog/new-improved-contacts-on-outlook-web-app/ba-p/3639773

Polecamy również w kategorii Outlook